Постановою від 27 листопада 2013 року № 869 Кабмін вніс зміни в Порядок інформування центрів за поданням безкоштовної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб.
Відповідно до змін повідомити про випадки затримання може затримана особа, члени його сім'ї і близькі родичі.
Порядок доповнений нормою, що встановлює, що повідомлення можна подати письмово або по тлефону. Розгляд повідомлень здійснюється за умови отримання таких обов'язкових відомостей:
- міра спорідненості заявника із затриманою особою, його прізвище, ім'я і по батькові, адреса зареєстрованого або фактичного проживання, номер контактного телефону (якщо заявником є затриманий);
- прізвище, ім'я і по батькові, дата народження затриманого;
- місце, дата і час затримання особи.
Для надання безкоштовної вторинної правової допомоги центр по наданню допомоги може з'ясовувати у заявника такі додаткові відомостінадання яких не є обов'язковим:
- підстави для затримання особи;
- найменування органу, посадовець якого здійснила затримання, його поштова адреса, посада (звання), прізвище, ім'я і по батькові такої особи.
Відсутність таких відомостей у заявника або відмова заявника надати такі відомості не можуть бути підставами для відмови у розгляді повідомлення про затримання особи, реєстрацію такого повідомлення або надання безкоштовної вторинної правової допомоги.
Після призначення адвоката для надання затриманому безкоштовній вторинній правовій допомозі, яке сталося в результаті повідомлення від заявників, уповноважений посадовець центру по наданню допомоги невідкладно інформує про це по телефону заявників, вказавши номер доручення центру, прізвище, ім'я і по батькові адвоката і його номер телефону.
Постанова набуде чинності з дня офіційної публікації.