Наказом від 10 жовтня 2013 року № 573 Миндоходов затвердило Положення про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, що знаходиться в податковій запоруці.
Метою проведення перевірки стану збереження майна платника податків, що знаходиться в податковій запоруці, є встановлення фактичної (фізичного) наявності у платника податків такого майна і документального підтвердження його руху за даними бухгалтерського і податкового обліку, який ведеться платником податків.
Податковий керівник заздалегідь повідомляє платника податків про проведення перевірки.
Безпосередньо при проведенні перевірки податковий керівник пред'являє платникові податків такі документи:
- службове посвідчення працівника органу прибутків і зборів;
- копію наказу органу прибутків і зборів про призначення податковим керівником такого платника податків;
- повідомлення про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, що знаходиться в податковій запоруці, підписане керівником органу прибутків і зборів і зареєстроване в такому органі прибутків і зборів.
Відповідно до Положення ці документи є достатніми для проведення перевірки, і оформлення додаткових документів не є необхідним.
Перевірка може проводитися безпосередньо у платника (по його місцезнаходженню, по місцезнаходженню майна, що знаходиться в податковій запоруці, в інших місцях зберігання такого майна) податків або у відповідному органі прибутків і зборів.
Перевірка може проводитися шляхом:
- візуального контролю наявності у такого платника майна і стану його збереження;
- документального підтвердження (перевірка відповідних документів бухгалтерського і податкового обліку і іншої інформації) наявності такого майна, його руху і стану збереження на момент проведення перевірки.
Така перевірка може проводитися одночасно з документальною (плановою або позаплановою) або фактичною перевіркою відповідно до Податковим кодексом.
Також читайте: Чим регулюється реєстрація податкової запоруки майна?