31 жовтня 2013 р. Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив виправдувальний вирок для двох громадян України (1981 і 1984 року народження)обвинувачених в грабежі, поєднаному з насильством і які 7 місяців слідства знаходилися в слідчому ізоляторі. Своїм вироком суд відмінив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою і звільнив обвинувачених в залі судового засідання у зв'язку з недоведеністю скоєння злочину, в якому вони звинувачувалися.
Зокрема, суд не взяв до уваги показання свідка у цій справі із-за їх суперечливого характеру. Як відзначається у вироку, такі свідчення були узяті під сильним тиском правоохоронців. Визнання таких свідчень як доказів, на думку суду, створило б підстави для можливого укладення по несправедливому слуханню справи, що не узгоджується з положеннями Конвенції про захист прав людини і основних свобод (рішення Європейського суду з прав людини, справа "Гаусхильдт проти Данії" № 10486 / 83 від 09.10.1986 року).
Свої аргументи суду відносно недостатньої обгрунтованості наданої доказової бази по суті і думки, що звинувачення в цілому має сумнівну основу, надали адвокати Наталія Дорошенко і Ігор Світличнийякі були призначені звинувачуваним Київським міським центром за поданням безкоштовної вторинної правової допомоги. Захисники довели, що був порушений стандарт доведення, який застосовується при оцінці доказів, про що говорить практика Європейського суду з прав людини (рішення у справі "Коробів проти України" № 39598 / 03 від 21.07.2011 року).
"Заслуговує на особливу увагу те, що суд 1 - й інстанції, приймаючи виправдувальний вирок, посилався і на ст. 62 Конституції України, і на ч.3 ст.6 Європейської конвенції з прав людини, і на два справи Європейського суду з прав людини - 1986 і 2011 р., що свідчить про вже реальний, а не тільки декларативному, як було раніше застосуванні судами Україна принципу "раціонального сумніву" і ч.2 ст.8 і ч.5 ст.9 КПК, а саме - обліку практики Європейського суду з прав людини- коментують результат адвокати Наталія Дорошенко і Ігор Світличний. - Це без сумніву є і досягненням адвокатів системи безкоштовної вторинної правової допомоги, які постійно підвищують свою кваліфікацію".
Поділа по статтях 185 і 186 УК (крадіжка і грабіж) складають близько 60 % від загальної кількості справ, до розгляду яких залучено адвокатів, що надають безкоштовну вторинну правову допомогу, і торкаються зараз близько 12 тисяч громадян, які скористалися правом на допомогу, надану державою. Важливою умовою досягнення успіху є обізнаність громадян про свої права, зокрема, про право на захисника, що надається державою. Ні в якому разі (із-за наявності внутрішніх переконань або під тиском правоохоронців) не треба відмовлятися від адвоката, призначеного здійснювати захист, відмічають в Центрі.
На оскарження вироку сторона звинувачення має 30 днів.
За інформацією Координаційного центру за поданням правової допомоги.