Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд відмовився допомогти в отриманні списків реєстрації депутатів під час виїзного засідання 4 квітня 2013 р.

6 листопада 2013, 16:26
102
0
Автор:
Реклама

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув справу за позовом Оксани Коваленко, що стосується відмови Апарату ВР України надати копії списків реєстрації з підписами народних депутатів на виїзному засіданніяке відбулося 4 квітня 2013 р. (відносно пленарних засідань того дня читайте: Ім'ям України : суспільно-політичні розбирання в суді).

У відповідь на свої інформаційні запити, подані в Апарат ВРУ, позивач отримала тільки списки з прізвищами учасників засідання і інформацію про результати розгляду питань. Як відмітив відповідач, безпосередньо копії списків реєстрації є конфіденційною інформацієюоскільки містять особисті підписи народних депутатів України, а тому не можуть бути надані.

У судовому засіданні представник Апарату ВР підтримав вказану позицію, відмітивши, що підписи народних депутатів є персональними даними і відповідач не може надавати їх без згоди самих депутатів. Вимоги ж позивача розкрити таку інформацію створюють штучні підстави для порушення Апаратом його обов'язків по захисту персональних даних.

Суд підтримав сторону відповідача і відмовив в задоволенні позовних вимог в повному об'ємі.

На думку позивача і його представників, рішення суду є неправомірним, оскільки списки реєстрації народних депутатів України на засіданні створюються в процесі виконання народними депутатами їх конституційних обов'язків, тому по своєму характеру є публічною інформацією. Окрім цього, підписи депутатів були добровільно опубліковані ними разом з поданими деклараціями про майно на сайті ЦВК при реєстрації в якості кандидатів в народні депутати. Зокрема, в судовому засіданні сторона позивача надала суду відповідні копії декларацій з підписами депутатів, які були присутніми на скандальному судовому засіданні. Отже, вказана інформація не може вважатися конфіденційною .

Позивач і її представники мають намір оскаржити рішення суду в апеляційній інстанції.

За інформацією Інституту Медіа Права.

Нагадаємо, на апарат ВР і раніше надходили скарги. Зокрема, було подана заява в ЕСПЧ у зв'язку з тим, що Апарат ВР України відмовився надавати по запиту журналістки прізвища і імена народних депутатів шостого скликання, які отримали службові квартири. Також Апарат відмовлявся надати копії протоколів засідань деяких комітетів ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини