Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Судовий дайджест: нові ставки судового збору, осудність кримінальних справ, індексація зарплат

25 жовтня 2013, 14:34
314
0
Реклама

Нові ставки судового збору

При подачі адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 % розміру ставки судового збору. Інша сума судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно задоволеної або відхиленої частини вимоги.

В середу, 23 жовтня 2013 р., набув чинності Закон № 590 - VII про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно сплати судового збору (проект № 0973). Закон вніс зміни в КоАП і Закон про судовий збір - ввів нові ставки судового збору у справах про админправонарушениях і підвищив окремі ставки судового збору, що стягується за подання до суду позовних і інших заяв, передбачених процесуальним законодавством.

Тепер у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено стягнення, сплачується судовий збір, ставка якого встановлюється в розмірі 0,03 розміру мінімальної зарплати.

Також встановлена диференційована шкала розміру ставки судового збору, яка стягується за представлення до суду позовної заяви про відшкодування морального збитку. Розмір ставки судового збору ставиться у пряму залежність від розміру ціни позову.

Вищий спеціалізований суд України по розгляду цивільних і карних справ

Фактичне місцезнаходження структурного підрозділу не є визначальним чинником для вирішення питання відносно місця розгляду клопотання про застосування заходів забезпечення карного виробництва, оскільки територіальна осудність повинна визначаться не по фактичному місцю розташування слідчого підрозділу, а по місцю знаходження (реєстрації) відповідного держоргану, який є юрособою і у складі якого знаходиться слідчий підрозділ.

Про це заявив Вищий спеціалізований суд України по розгляду цивільних і карних справ (далі - ВССУ) у своєму роз'ясненні від 15.10.2013 р. № 1-1640\0\4-13 відносно визначення територіальної юрисдикції розгляду клопотання про забезпечення заходів карного виробництва.

Згідно ч. 2 ст. 132 КПК клопотання про застосування заходів забезпечення карного виробництва на підставі визначення слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

У ч. 1 ст. 184 КПК клопотання слідчого, прокурора про застосування забезпечувальних заходів спрямовується до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.

ВССУ звертає увагу на те, що діючий КПК визначає органами досудового розслідування не посадовців - слідчих певних правоохоронних органів, а відповідні держустанови.

На підставі системного аналізу норм КПК ВССУ зробив висновок, що органом досудового розслідування є не слідчий підрозділ, а відповідний орган внутрішніх справ, безпеки або прокуратуридо складу якого входить цей слідчий підрозділ.

Конституційний Суд України

Працівник може звернутися з позовом про стягнення сум індексації зарплати без обмеження по термінах.

22 жовтня 2013 р., Конституційний Суд України оприлюднив прийняте 15 жовтня рішення в справі по конституційному зверненню громадянина Дзьобы Юрія Володимировича відносно офіційного тлумачення положення ч. 2 ст. 233 Кодекси законів про працю України.

Згідно ч.2 ст. 233 друга ст. 233 КЗоТ у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення заробітної плати, що належить йому, без обмеження яким-небудь терміном.

КСУ вирішив, що в аспекті конституційного звернення положення ч. 2 ст. 233 КЗоТ слід розуміти так, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати і компенсації втрати частині заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати як складових заробітної плати, що належить працівникові без обмеження яким-небудь терміном незалежно від того, чи були такі суми нараховані працедавцем.

Державна судова адміністрація

Підготовлений Порядок формування, ведення, обліку і зберігання особистих справ суддів.

Державною судовою адміністрацією України розроблений Порядок формування, ведення, обліку і зберігання особистих справ суддів (далі - Порядок), який розроблений відповідно до вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Документ визначає вимоги до формування, ведення, обліку і зберігання особистих справ суддів (далі - особиста справа), а також перелік документів, що становлять особисту справу.

Порядок передбачає, що в особистій справі зберігається інформація про призначення судді на посаду, його обранні, звільненні, а також містяться біографічні і інші дані про суддю.

Порядком передбачено, що доступ до особистих справ мають голова суду, його заступники при виконанні обов'язків голови суду, відповідальний працівник, архіваріус після передачі справи в архів або іншу особу, визначену наказом голови суду.

За допомогою системи аналізу судових рішень VERDICTUM юристи можуть швидко підбирати максимально тотожні рішення по одному предмету і обставинам справи при роботі з колосальним масивом документів судової практики.

VERDICTUM - це новий продукт для практикуючих юристів від компанії "ЛІГА: ЗАКОН". У основі системи аналізу лежить програмний комплекс інноваційних пошуково-аналітичних алгоритмів і інструментів обробки текстів.

Безкоштовно протестувати VERDICTUM

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини