Як приватному виконавцю знайти клієнтів

11.12.2019, 14:13
462
0
Андрій Авторгов
Приватний виконавець

Більш ніж два роки тому назад, у вітчизняній юридичній родині народилася нова професія – приватний виконавець.

Суспільство вже почало звикати до того, що примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб)  в нашій країні покладається як на органи державної виконавчої служби, так і у визначених Законом України "Про виконавче провадження" випадках - на приватних виконавців.

Інститут приватних виконавців не є вітчизняним винаходом, він досить давно та ефективно функціонує у країнах Європи, а також був запроваджений у ряді пострадянських країн.

Метою та першим результатом проведеної реформи була не радикальна заміна діючої в державі системи примусового виконання рішень судів та інших органів, а лише запровадження альтернативи для стягувачів у вигляді більш оперативної ефективної та зручної інституції.

Термін «приватний виконавець» є досить умовним. Виконавець отримує повноваження від імені держави та працює в рамках встановлених законом процедур. Держава здійснює допуск до професії та контроль за діяльністю виконавця. Систему оплати також визначає держава. "Приватний" елемент діяльності виконавця виражений лише у способі фінансування та окремих елементах організації професії.

Нагадаю, що приватний виконавець може виконувати рішення, крім тих, зокрема, де боржником або стягувачем є держава, державні органи, де боржником є юридичні особи, частка держави у статутному капіталі яких перевищує 25 відсотків. Також законодавча заборона поширюється на виконання рішень про виселення та вселення фізичних осіб, на рішення, за якими боржниками є діти або фізичні особи, які визнані недієздатними чи цивільна дієздатність яких обмежена, рішення про відібрання і передання дитини, встановлення побачення з нею або усунення перешкод у спілкуванні.

Крім того, протягом першого року  діяльності приватний виконавець не може здійснювати примусове виконання рішень за якими сума стягнення становить 20 та більше мільйонів гривень або еквівалентну суму в іноземній валюті.

Основним «споживачем» послуг приватного виконавця є, звичайно, стягувачі- фізичні та юридичні особи.

Комунікатором між стягувачем-потенційним клієнтом та приватним виконавцем можуть виступати юристи інхауси та адвокати.

Разом з тим, у пересічних громадян, та й у деяких юристів, які не часто стикаються з питаннями виконавчого провадження, виникають труднощі з як з пошуком приватного виконавця, так і з місцем відкриття виконавчого провадження.

Нагадаю, що приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.

Виконавчим округом приватного виконавця є є територія Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя.

Приватний виконавець має право приймати до виконання виконавчі документи, місце виконання яких знаходиться у межах, у яких розташований його виконавчий округ.

В подальшому виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Інформація про приватних виконавців міститься у Єдиному реєстрі приватних виконавців України. Реєстр містить відомості про всіх приватних виконавців, які здійснюють свою діяльність.

Пошук у реєстрі можна здійснювати за прізвищем, ім’ям та по батькові виконавця, номером посвідчення та виконавчим округом.

Кодекс професійної етики приватних виконавців говорить про те, що інформування про діяльність приватного виконавця повинне обмежуватися виключно відомостями стосовно професійного виконання обов'язків та досвіду роботи приватним виконавцем а також ідентифікуючими відомостями про місце знаходження офісу приватного виконавця, засоби зв'язку, часи прийому тощо.

Багато з приватних виконавців вже мають власні сайти, на яких розміщують вищевказану інформацію, а також власні наукові та практичні публікації.

Тим, хто нещодавно прийшов у цю професію, варто звернути увагу на Національний юридичний каталог України Liga:BOOK, який дозволяє створити сайт-візитку,   заявивши про себе якомога більшій кількості потенційних клієнтів.

Андрій Авторгов, приватний виконавець, к.ю.н.

Зареєструватися в Liga:BOOK можна за посиланням. Про всі переваги Національного юридичного каталогу України читайте тут.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться