Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

БУДІВНИЦТВО в 2020р: Нові підходи держави до регулювання будівельної сфери. Зміни у проектуванні, експертизі, експлуатації. Впровадження Державної е-системи у будівництві. Здійснення дозвільних процедур

2.04.2020, 16:21
992
0

Чи будуть дозвільні процедури? Правовий статус ДБН в 2020р. Введення «ідентифікатору» як основного об’єкту нерухомості. Право нерухомості у рішеннях Верховного Суду
Чи будуть дозвільні процедури? Правовий статус ДБН в 2020р. Введення «ідентифікатору» як основного об’єкту нерухомості. Право нерухомості у рішеннях Верховного Суду

2-3 квітня | м. Київ

Компанія «Кортекс» запрошує на спеціалізований семінар:

«БУДІВНИЦТВО в 2020р: Нові підходи держави до регулювання будівельної сфери. Зміни у проектуванні, експертизі, експлуатації. Впровадження Державної е-системи у будівництві. Здійснення дозвільних процедур. Будівництво, реконструкція, перепланування: юридичні аспекти».

2 квітня (1 день), детальніше тут >>>

2-3 квітня (2 дні), детальніше тут >>>

Експерти:

Берендєєва О. В. - в. о. директора ДП «Укрдержбудекспертиза».

Сергієнко О. В. - екс-начальник Управління дозвільних процедур ДАБІ України.

Кисіль В. В. - партнер, керівник практики будівництва та нерухомості ЮФ "KPD CONSULTING"- лідер в сфері будівництва та нерухомості в Україні в 2018р.( The Legal 500 EMEA 2018 edition). Рекомендований міжнародним юридичним рейтингом The Chambers Europe 2014 - 2018.

Івлєва Н. П. - завідувач відділу ДП "ДЕРЖАВНИЙ НДІ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ", судовий експерт з будівельно-технічної експертизи.

Павленко Д. М. - один з найкращих експертів-практиків в сфері нерухомості, директор аналітичного центру «Правовий захист БТІ», автор численних публікацій у спеціалізованих виданнях.

Кононенко Т. Ю. - член-кореспондент Академії Будівництва України, експерт Інжинірингового Центру КНУБА, один з розробників ДСТУ.

Що будемо обговорювати:

ЗМІНИ в ПРАВОВОМУ РЕГУЛЮВАННІ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ в 2020р.

· Регулювання містобудівної діяльності в 2020р.: глобальні зміни. Нове в законодавстві. Закони та підзаконні акти: порядок їх взаємодії, колізії, найближчі зміни

· Створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Підготовка нових підзаконних актів щодо впровадження Електронного кабінету Замовника, Реєстру дозвільних документів, Єдиного порталу містобудування.

· Реформування контрольно-наглядової системи в 2020р.

· Введення «ідентифікатору» об'єкта будівництва як основного елемента нерухомості.

· Здійснення дозвільних процедур в 2020р. Реформування ДАБІ.Дозвільна документація у дворівневій системі архбудконтролю в 2020р.

· Новий статус ДБН. Зміни в ЗУ "Про будівельні норми" № 1055. Запровадження параметричного методу та розпорядчого методу нормування.

· Введення нових ДБН. Новели та рамки для забудови об'єктів будівництва. Правила застосування нових ДБН до поточних проектів.

· Наказ Мінрегіону № 45 як основне джерело конфліктів при проектуванні. Готуємось до електронного документообігу. Право підписання проектної документаці в електронному вигляді: право маєте, а чи можете? Оформлення проектної документації. Протиріччя між паперовим та непаперовим варіантами. Скільки екземплярів та кому ви повинні давати: нарешті врегульовано! Що таке "електронна подача документу". Елкетронний документ та документ в електронному вигляді: в чому різниця?

· Новий ДБН Б.2.2 - 12:2019 "Планування та забудова територій".

· Різноманіття кольорових обмежень. Зона регулювання забудови. Пішохідна зона.

· Обмеження щільності і поверховості забудови.

· Можливості змішаної забудови у складі ділових, освітніх закладів житла, торгівлі тощо.

· Нормування можливості будівництва рекреаційного житла.

· Обмеження паркування: нові вимоги до паркувальних майданчиків.

· Нові будівельні норми щодо безпекового облаштування доріг.

· Новий порядок присвоєння будівельних і поштових адрес. Хто присвоює адреси. Як правильно скласти назву об'єкту. Як присвоїти адресу будівництву до початку підготовчих робіт на земельній ділянці, що не є об'єктом присвоєння адреси. Проблемні питання, наслідки місцезнаходження при реконструкції.

· Термомодернізація і сертифікація енергоефективності: аналіз законодавства що вступило в силу.

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ І ВИХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ В БУДІВНИЦТВІ.

· Ключове питання для юриста: чи можна будувати на земельній ділянці. Які титули прав на ділянку є придатними для забудови? Власність - оренда - користування - суперфіцій - сервітут. Емфітевзис?

· Земельні питання у будівництві: як вид використання та цільове призначення впливають на можливість будівництва. Позиція ВС щодо зміни виду використання або цільового призначення. Чи можна провести реконструкцію без отримання прав на землю? Обмеження дії мораторію на відведення земельних ділянок для містобудування. Без Генплану / ДПТ тепер можна відвести землю для... Все одно не можна для...

· Містобудівна документація. Окремі види містобудівної документації. Містобудівна документація на місцевому рівні. Генеральний план населеного пункту. План зонування територій. Детальний план території.

ЕКСПЕРТИЗА В БУДІВНИЦТВІ ЗА НОВИМ ПОРЯДКОМ.

СЛУЖБА ЗАМОВНИКА. ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ЗАМОВНИКА. СЕРТИФІКОВАНІ ВИКОНАВЦІ. ПРОЕКТУВАННЯ. ТЕХНІЧНИЙ НАГЛЯД.

· ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ЗАМОВНИКА: більше прав чи обов'язків? Чому не можна подати документи на Дозвіл через електронний кабінет.

· Проектування: функції Проектувальника та Замовника. Широкий спектр застосування договірного права у взаємовідносинах Замовник - Проектувальник. Нові суттєві умови договору.

· Тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності (МАФ) в 2020р.

· Авторський нагляд. Проблемні питання передачі авторських прав у будівництві. Основні законодавчі колізії та норми. Хто є автором проекту? Хто такий ГАП, ГІП. Хто є генеральним проектувальником? Обов'язковість авторства архітектора. Зміна автора проекту. Як призначається особа авторського нагляду. Оформлення повноважень для здійснення авторського нагляду. Чи може ГІП бути автором та здійснювати авторський нагляд. Чи потрібен ГАП для промислових об'єктів.

· Що потрібно врахувати на етапі завдання на проектування щоб уникнути проблем при прийнятті в експлуатацію або як законно уникнути ситуації «прийняття в експлуатацію = усунення з експлуатації».

· Технічний нагляд. Особливості оформлення договорів на технічний нагляд. Сертифікація виконавця та його відповідальність.

· Правовий статус Замовника. Заборона втручання Замовника в господарську діяльність Підрядника. Що може перевірити Замовник в калькуляції, не втручаючись в господарську діяльність Підрядника. Що має перевірити Замовник під час погодження договірної ціни.

· Проблемні питання участі ліцензованих та сертифікованих виконавців в будівельних роботах.

ДОЗВІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ. КОНТРОЛЬ ТА НАГЛЯД У БУДІВНИЦТВІ В 2020р. ПОВНОВАЖЕННЯ ДАБІ. ДОЗВІЛЬНІ ОРГАНИ У БУДІВНИЦТВІ в 2020р.

· Архітектурно-будівельний нагляд і контроль в 2020р. Органи і їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності і повноважень. Сфера дії та повноваження.

· Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.

· Дозвільна документація у дворівневій системі архбуд-контролю в 2020р.

· Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Особливості порядку звернення.

· Підготовчі роботи.

· Будівельні роботи. Повідомлення та дозволи. Підхід до документів виходячи з класу наслідків.

· Введення в експлуатацію. Специфіка введення в експлуатацію для об'єктів СС2 і СС3 класу наслідків. Вплив технічної інвентаризації на процес прийняття об'єктів в експлуатацію.

· Що таке об'єкт незавершеного будівництва. Аналіз можливих шляхів придбання об'єкта незавершеного будівництва.

РЕЄСТРАЦІЯ МАЙНОВИХ ПРАВ НА ОБ'ЄКТИ НЕРУХОМОСТІ в 2020р. СУБ'ЄКТИ РЕЄСТРАЦІЇ. РИЗИКИ. ЯК ЗАХИСТИТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ.

БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ, ПЕРЕПЛАНУВАННЯ в 2020р: ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ.

· Будівельна термінологія. Види будівництва та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), поточний ремонт. Модернізація існуючого об'єкта будівництва: ремонт, реконструкція та перепланування. В чому відмінність. Неузгодженість щодо терміну "технічне переоснащення". Чи відрізняється об'єкт будівництва від об'єкту архітектури.

· Кому належить об'єкт будівництва.

· Капремонт чи поточний ремонт? Як відрізнити.

· Капремонт фасадів і реконструкція.

· Реконструкція - улюблена «забавка» девелопера. Чи потрібна земля. Чи потрібні МБО. Чи потрібен генплан.

· Перебудова пам'яток та об'єктів культурної спадщини: які варіанти дозволені чинним законодавством?

· Чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію об'єкт реконструкції?

· В чому відмінність перепланування жилих і нежилих приміщень.

· Чи є перепланований об'єкт самочинним будівництвом.

· Винесення мереж. Договірний, дозвільний та земельно-правовий аспект.

· Пайовий внесок на розвиток інфраструктури: особливості при реконструкції та переплануванні).

· Введення в експлуатацію: остання судова практика.

· Законодавство щодо оцінки впливу на довкілля(ОВД): дозвільний, планувальний та будівельний аспекти.

СИСТЕМА ДОГОВІРНИХ ВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ. Українські реалії та міжнародна практика.

САМОЧИННЕ БУДІВНИЦТВО. Проблемні об'єкти нерухомості та практика їх виведення в правове поле.

ПРАВО НЕРУХОМОСТІ У РІШЕННЯХ ВЕРХОВНОГО СУДУ.

Прийняти участь >>>

Більше інформації тут

Наш Telegram

Телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись