Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Не покладайтеся на випадок! Попередження шахрайства на підприємстві

25.11.2015, 16:40
2835
0

Питання протидії шахрайству і зловживанням персоналу на підприємстві є принципово важливими для менеджменту, власників і акціонерів підприємств, особливо в політичних і економічних умовах, що склалися. Агропредприятия - не виключення, тут втрати від шахрайства складають від 15 до 30%. Про це заявив адвокат, радник ALEXANDROV&PARTNERS Олександр Сидоренко.

Коментуючи тему своєї доповіді на бізнес-практикумі "Актуальні питання агробізнесу : юридичний аспект"який відбудеться 25 листопада 2015 в ЛІГА :ЗАКОН (Київ)пан Сидоренко відмітив, що Уголовный кодекс України визначає шахрайство як злочин, що полягає в заволодінні чужим майном (чи в набутті прав на майно) шляхом обману або зловживання довірою. Виходячи з того, що шахрайство по відношенню до юридичної особи може виникати як із зовнішнього середовища, так і походити з внутрішніх процесів, його розділяють на два види: внутрішнє (чи корпоративне) і зовнішнє. Частенько обидва види шахрайства тісно взаємозв'язані.

Як пояснив Олександр Сидоренко, до рисок зовнішнього шахрайства відносять: недобросовісну конкуренцію, корупцію співробітників перевіряючих органів, недобросовісну поведінку контрагента, кибермошенничество, кримінал. При цьому, наприклад, недобросовісна конкуренція породжує два нові чинники загрози : промислове шпигунство і рейдерство (недружні поглинання).

"Істотний негативний вплив на розвиток, передусім, суб'єктів малого і середнього бізнесу роблять корумповані співробітники численних перевіряючих і контролюючих органів. Ці люди готові за певну винагороду як закрити очі на виявлені в ході перевірок недоліки, так і зробити дії, які здатні паралізувати роботу будь-якої юридичної особи на місяці. Більше того, у випадках недобросовісної конкуренції представники цього чинника загрози можуть стати посібниками однієї із сторін, використовуючи адміністративний ресурс", - додав адвокат.

Олександр Сидоренко


В той же час, на думку пана Сидоренко, показник шахрайства можна понизити до 3-6%, якщо застосовувати заходи протидії, комплексної дії на потенційні і реальні погрози, що дозволяють підприємству здійснювати безперебійну виробничу діяльність в нестабільних умовах зовнішнього і внутрішнього середовища. Це досягається шляхом діагностики існуючої в компанії практики управління рисками шахрайства, розробки регламентів, політики управління протидії шахрайству, розробки і впровадження контролю в процесах (оцінки ризиків, документування, IТ- контролю, моніторингу контрагентів і ін.), виявлення і фіксації фактів шахрайства і відповідної роботи з персоналом.

Детальніше про це - в ході доповіді радника ALEXANDROV&PARTNERS на тему: "Шахрайство в аграрній компанії. Попередження і протидія" >>>

Фахівці ALEXANDROV&PARTNERS розробили систему протидії шахрайству і корупції для аграрних підприємств. У рамках цього проекту був проведений аудит декількох аграрних підприємств відносно ефективності існуючої системи протидії шахрайству, надані консультаційні послуги клієнтам з питань впровадження системи протидії шахрайству і корупції в аграрних підприємствах і розробили більше 60 регламентно-документарних рішень по управлінню рисками шахрайства.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись