Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна вводить інтернет-торгівлю в правове поле

25.06.2014, 14:23
191
0

25 червня в Києві відбудеться практикум для представників бізнесу "Правові аспекти електронної комерції"
25 червня в Києві відбудеться практикум для представників бізнесу "Правові аспекти електронної комерції"

Верховна Рада ухвалила за основу довгожданий законопроект "Про електронну комерцію", який визначає правовий статус продавців і постачальників товарів в електронній торгівлі, а також описує порядок здійснення угод в цій сфері. Учасники ринку єдині в думці, що закон вплине на підвищення культури електронної комерції в країні і підтягне цей вид комерції до європейських стандартів. Слід зазначити, що відповідна Європейська директива по електронній комерції була прийнята ще в 2000 році, більшість відповідних законодавчих актів цивілізованих країн датована 1999-2005 роками. Т. е. можна констатувати факт 10-річного відставання України в регулюванні цього виду правовідносин.

Ухвалений закон описує загальні принципи роботи ринку електронної комерції в країні, права і обов'язки онлайн-продавців і їх покупців, розмежовує відповідальність продавців товарів і постачальників послуг, вводить такі поняття, як "електронна угода" і "дистанційне укладення і виконання угод" і ін. Так, передбачено, що електронна угода в електронній комерції полягає шляхом пропозиції і акцепту оферти сторонами угоди. Пропозиція оферти може здійснюватися шляхом відправки комерційного електронного повідомлення або розміщення оферти на сайтах в мережі Інтернет. Закон закріплює, що угоди не можуть бути визнані недійсними виключно на тій основі, що вони були ув'язнені і здійснені дистанційно.

Слід зазначити, що 25 червня в Києві відбудеться практикум для представників бізнесу "Правові аспекти електронної комерції(інтернет-торгівлі)"в ході якого мова піде про вимоги законодавства відносно продажів через інтернет, в т.ч. з урахуванням прийдешніх змін і норм нового Закон про електронної торгівлі. Окрім розгляду особливостей укладення договорів в мережі Інтернет і використання електронної документації, також буде приділено увагу оформленню домовленостей з партнерами, вибору оптимальної моделі оподаткування, захисту прав споживачів і захист персональних даних, здійсненню платежів в мережі Інтернет і роботі з електронними грошима, перевіркам онлайн-торговців. Проаналізуємо ключові правові проблеми електронної комерції і обговоримо, яким чином змусити нормативні акти працювати з користю для бізнесу!


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись