Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

ТОП-7 изменений для бизнеса по Закону о украинском языке

Юрист проанализировал изменения, касающиеся частного бизнеса согласно проекту Закона "Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного"
16.05.2019, 11:00
1666
0

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185871_shcho-peredbacha-movniy-zakon

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» спрямований на регулювання переважно публічних відносин, приватне спілкування знаходиться поза межами регулювання даного нормативно-правового акту, проте деякі зміни стосуються функціонування підприємств приватної форми власності.

Тож підприємцям слід звернути увагу на наступні моменти.

Документообіг

Мовою листування громадських об'єднань, політичних партій та інших юридичних осіб, зареєстрованих в Україні, з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної і комунальної форм власності в Україні є державна мова.

Тут можна окремо згадати, що цей Закон зобов'язує у переліку інших адвокатів та нотаріусів застосовувати державну мову під час виконання службових обов'язків. Отже, будь-які правові питання вирішуватимуться виключно українською.

Мова трудових відносин, спілкування з клієнтом

Мова трудових відносин - державна, тобто ви маєте право скаржитись, якщо хтось не дозволяє вам спілкуватися українською мовою в колективі. Трудові договори укладаються українською мовою. Дозволено використовувати переклад. Спілкуватися з клієнтом також слід українською, якщо немає особистого прохання клієнта перейти на іншу мову.

Програмне забезпечення

Комп'ютерна програма з користувацьким інтерфейсом, що реалізується в Україні, повинна мати користувацький інтерфейс державною мовою та/або англійською мовою, або іншими офіційними мовами Європейського Союзу

Технічна та проектна документація, інформація для загального ознайомлення, інформація на упаковці надається державною мовою. За наданням інформації на упаковці іншими мовами для споживачів в Україні, зміст повідомлення українською не має бути меншим ніж іншомовні варіанти.

Представництво у мережі інтернет

Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб'єктів господарювання, що реалізують товари та послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою.

Мова реклами - державна

У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації. Мовою реклами на телебаченні і радіо є державна мова.

Публічні сфери

Супровід (конферанс) культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів в Україні здійснюється державною мовою. Надавачі послуг відео на замовлення з використанням мережі Інтернет за наявності у них аудіодоріжок державною мовою для фільмів, доступ до яких можливий з території України, забезпечують завантаження такої аудіодоріжки до відповідних фільмів за замовчуванням.

Закон дуже детально виписує умови в яких державна мова має бути пріоритетною і майже немає сфери, якої це не торкнеться. Тож маємо прийняти нові вимоги та безкінечно вдосконалювати знання мови у професійному середовищі.

Дмитро Поліщук, юрист K.A.C.Group Corporate Lawyers & Tax Advisers

Зверніть увагу, що Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» офіційно опублікований в "Голосі України" вночі 16 травня. З його повним текстом можна ознайомитись в модулі "Законодавство" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН". Також модуль дозволяє порівняти редакції законів, до яких внесено зміни.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться