Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

12 принципів адвоката Ігоря Черезова

5 серпня 2015, 13:59
5027
11
Автор:
Реклама

- У своїй роботі я сповідую той самий легендарний діалог Шарапова з Жегловым, коли останній підкинув крадений гаманець в кишеню карному злочинцеві Цеглині, а Шарапов переконував Жеглова, що Цеглина в суді буде виправдана. І це в 1946 році! Т. е., якщо людина злочинець - упіймайте його правильно! З післявоєнних часів пройшло багато років, проте це правило відноситься і до нинішніх правоохоронців.

- Усім своїм клієнтам я ставлю три однакові умови: 1. Якщо Ви мене наймаєте - значить, ви мені довіряєте, а я довіряю Вам. 2. Ви консультуєтеся тільки у мене і прислухаєтеся лише до моїх рекомендацій. Ніяких тіток, дядьків і сторонніх порадників! І 3-ий принцип - ми строго виконуємо взаємні зобов'язання.

- Я не так люблю гроші, як вони того коштують. Усім своїм клієнтам, будь то олігарх або звичайна людина, я завжди виставляю приблизно однакову ціну за свою роботу. Цим я стимулюю себе, щоб однаково відноситися до усіх. Щоб стати хорошим адвокатом потрібна повага до людей. Одного разу до мене в офіс приїхала людина, з якою я обговорював питання ДТП з невеликою компенсацією завданого ним збитку у 200 доларів. Виходячи з приймальні, він побачив екс - ректора Мірошника П. В., що сидить і чекає своєї черги. Клієнт був украй здивований і запитав, чому така одіозна персона чекає в приймальні. Моя відповідь була проста - Мірошник приїхав на півгодини раніше, а на поточний час ми домовлялися з Вами.

- Нещодавно до нас звернувся клієнт, який вже декілька років позивався до банку відносно відсутності ліцензії у відділення банку на видачу валютних кредитів. Це питання вже закрите і по ньому давно існує маса рішень ВСУ, який розставив усі точки над "i" в цьому питанні. Але деякий адвокат ДВА РОКИ(!) продовжує ходити на судові засідання, подає якісь клопотання і, природно, бере за це з людини непогані гроші. На жаль, на ринку існують юридичні компанії, які пудрять клієнтам мізки і беруться за усебудь то запуск космічних кораблів або будівництво фабрики по переробці гною.

- Асоціювати адвоката з його клієнтом неправильно. Але, все-таки через якісь моральні перешкоди кожен з нас не може переступити. Наприклад, мені пропонували захищати в суді педофіла. Прийшли люди і запропонували потрійний розмір мого гонорару. Я відмовився, хоча не знав усіх нюансів справи. Це погана карма. Я розумію, що якби справу фабрикували набагато простіше засудити людину за торгівлю наркотиками, підкинути зброю або хабар, чим звинуватити його в педофілії. Якщо звинувачення висуває саме цю версію, швидше за все, на те є вагомі підстави.

- Моє відношення до Петра Мельнику спочатку також було неоднозначним. Передусім із-за сформованої ЗМІ стійкої негативної громадської думки про нього. Але до певного моменту - коли ми приїхали на відтворення в Податкову академію. Там в Ирпене я побачив, як до нього підходять на вулиці прості люди і починають бажати здоров'я, обіймати, хрестити. Причому це були не найняті бабусі і не куплені студенти. Адже зазвичай в подібних випадках колишні колеги і сусіди відвертаються, роблять вигляд, що незнайомі, не пили разом горілку і не ходили раніше в лазню. В той момент у мене стався переворот свідомості по відношенню до нього, я зрозумів, що далеко не усе так, як підноситься ЗМІ.

- Чи зможе обвинувачений домовитися із слідством або ні - завжди видно за простою ознакою. Якщо людина була заарештована і усі ЗМІ того ж дня демонструють затримання - це вірна ознака того, що таки посадять. Такому обвинуваченому буде складно виграти процес. Якщо ж про арешт впливового чиновника знають лише його адвокат і родичі - швидше за все з вами хочуть домовитися, щоб усе зам'яти.

- Я сподіваюся, що у мене немає ворогів. Коли я ще працював в прокуратурі, моя наставниця сказала мені одну важливу річ, яка віднині супроводжує мене по життю, - основний принцип роботи слідчого полягає в тому, що "ти не повинен боятися, коли твої зэки почнуть виходити на свободу". Те ж саме торкається і стосунків адвоката з клієнтами - мені не повинно бути соромно дивитися їм в очі. Тому поки що я абсолютно спокійно обходжуся без охорони, їжджу сам за кермом. І якщо мене на вулиці зустрінуть хулігани, означає вони просто помилилися або побачили що дядько угодований і у нього, мабуть, є гроші.

- Я б із задоволенням повернувся працювати в прокуратуру, якби був упевнений, що іномарки, що стоять під відомством його службовці купили на своїх кровних. Поки люди працюють на офіційну зарплату в 3 тис. грн., складно бути незалежним і уберегтися від всіляких спокус.

- В нашій професії ніхто не може називати себе кращим адвокатом. Наявність навіть найбільших клієнтів не говорить про те, що їх адвокат кращий. Відмінність між класним і грамотним адвокатом полягає в тому, що грамотний чітко розуміє, що треба робити, щоб допомогти клієнтові. А класний, до усього іншого, уміє здорово продати свої послуги. У Києві вистачає шикарних адвокатів, але багато хто з них абсолютно невідомий, сидять в офісах на відшибі, оскільки не можуть себе грамотно піднести клієнтам.

- Як такого розколу в українській адвокатурі немає. Просто у певних її представників є нездорові фінансові і політичні амбіції, які вони не можуть реалізувати. Іноді мене запитують, чому я підтримую главу асоціації адвокатів Изовитову Л. П. Я не підтримую Изовитову, я просто не бачу на сьогодні кандидатури, яка здатна її замінити. Тому розгойдувати ситуацію усередині адвокатури до того часу, поки ми не побачимо нового лідера, я не бачу сенсу.

- Я люблю чисту юриспруденцію, без зайвих політичних забарвлень і тиску на суд, без флешек, які приносять до суду прокурори. Коли бачиш, що суддя реально розбирається в процесі - отримуєш чистий кайф. Наприклад, пару місяців назад вирішувалося питання про обрання запобіжного заходу одному з клієнтів. Поки я слухав вердикт, таке враження, що прокотився на американських гірках. Т. е. по мові судді був незрозуміло, до якого виводу він прийде у кінці. Проте краще відчуття в нашій справі - коли ти розумієш, що реально комусь допоміг і, можливо, змінив його долю на кращий. Адже невинний клієнт міг отримати реальний термін і, напевно, вийшов би з трюми зовсім іншою людиною з покаліченою долею.

Читайте також:

12 принципів Ярослава Зейкана

12 принципів Ігоря Голованя

12 принципів Євгенія Солодко

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини