Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

План розвитку бізнесу, або Чому в одних виходить, а в інших - ні

Як зробити юридичну фірму успішною?

Що відрізняє успішних юристів від усіх інших?

Чому одні юристи є високооплачуваними та затребуваними в корпоративному сегменті фахівцями, а інші постійно перебувають у виснажливому процесі пошуку клієнтів.

Є всього лише кілька ключових показників:

 - кваліфікація фахівця;

- особистий бренд;

- якість клієнтського сервісу;

- налагодженість процесу комунікацій та продажів.

Елемент удачі теж має місце, але, як правило, він не завжди є вирішальним.

Успішні люди переважно розуміють, чого вони хочуть, і вибудовують "маршрут" для досягнення поставлених цілей.

Правильно вивірена стратегія та врахування всіх ризиків сильно допомагають на ранніх етапах розвитку бізнесу.

Це саме стосується і компаній: чим краще фірма розуміє і продумує «дорожню карту» для найбільш тісного контакту з потенційними клієнтами, тим ефективніше виходить контакт і тим швидше здійснюються продажі.

Безсистемне метання від одного інструменту залучення клієнтів до іншого – дуже часте явище в невеликих компаніях: спробували одне – кинули, потім інше – також кинули. Така «стратегія» в сучасних умовах вже не працює. Навіть такі безвідмовні канали, як Facebook, LinkedIn, Telegram, контекстна реклама (CPC), потребують системного та скрупульозного підходу, аналізу успіхів і невдач, інакше вони також не працюватимуть, а зусилля і кошти будуть витрачені даремно.

Важливо розуміти, що використання одного цифрового каналу, навіть на професійному рівні, на сьогодні вже недостатньо. Послуги потрібно просувати одночасно в декількох каналах.

Те, що при правильному використанні соціальні мережі можуть генерувати потік лідів (контактів потенційних клієнтів, які тим чи іншим чином відреагували на маркетингову комунікацію), вже факт. Те, що LinkedIn дає змогу в кілька кліків дотягнутися до людей будь-якого рівня, – теж факт. Все залежить від того, що, як і кому ви пропонуєте.

Чи потрібна вам цифрова стратегія просування бізнесу?

Якщо людина починає свою першу справу або відкриває свій перший бізнес, то ймовірність того, що вона за свої гроші набуде досвіду, вище, ніж вірогідність того, що цей бізнес буде успішним і проіснує більше 1-2 років.

Дуже часто люди багато часу приділяють "упаковці" продукту або послуги, але приділяють недостатню увагу стратегії і тактиці просування, бюджетам на маркетинг, рекламу і PR.

У сучасних умовах не обійтися без digital-стратегії, яка включатиме SMM-просування і позиціонування в соціальних мережах, створення сайту і його постійне SEO-просування, унікальні торгові пропозиції, продукти та пакети послуг для різних цільових аудиторій, які упаковані під цифрове просування, розвиток власних спільнот, сторінок і каналів у месенджерах.

Особлива увага – виробництву контенту та управлінню репутацією

Без якісного контенту зусилля з цифрового просування будуть марними. Будьте готові писати швидко, якісно і багато. Часто виступати та записувати відео. Системно наповнювати контентом цифрові канали, які ви визначили як пріоритетні. Слідкуйте за тим, яка інформація про вас і вашу компанію є в Інтернеті. 

Semantrum
За допомогою сервісу ви зможете відстежувати що пишуть, говорять чи показують ЗМІ про вас або вашу компанію

Нехай вся ваша команда виступає єдиним фронтом. Кожен співробітник фірми повинен бути її комунікатором. Цьому команду потрібно навчити.

Створіть у компанії систему KPI, бонусів і премій за успішне виконання маркетингового і PR-навантаження, залучення нових клієнтів.

Розвивайте ваші профілі у Facebook та LinkedIn. Знаходьте і додавайте в друзі людей, які приймають рішення, і людей, що впливають на прийняття рішень.

Намагайтеся використовувати всі можливі інструменти цифрових комунікацій: соціальні мережі, канали в месенджерах, розсилки, контекстну рекламу. Постійно розвивайте коло ваших віртуальних друзів. Розповідайте в соціальних мережах про те, чим ви займаєтеся, про ваші продукти / послуги і їх переваги, розміщуйте корисний аналітичний контент. Шукайте цікавих партнерів, з якими можна робити спільні проекти.

Комунікуйте з громадськими об'єднаннями, які представляють бізнес, і торгово-промисловими палатами, державними органами та органами місцевого самоврядування. Працюйте з онлайн-медіа. Намагайтеся публікуватися не рідше одного разу на два-три тижні. Заведіть блог і профілі в національних юридичних каталогах. 

Зареєструйтесь у Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK та отримайте додатковий канал для просування своїх послуг.
Liga:BOOK пропонує:
  • швидке та зручне створення сайту-візитівки;
  • можливість розміщувати публікації та інформацію про досягнення у профілі;
  • економію на розкрутці власних вебресурсів;
  • засіб залучення клієнтів;
  • і найголовніше: участь у Національному рейтингу юридичного ринку LIGA ZAKON AWARDS.
Деталі та реєстрація профілю — за посиланням

Користуйтеся послугами грамотного SEO-фахівця: він підкаже, який контент максимально ефективно просуватиме ваш корпоративний сайт, які зараз вимоги до контенту в пошукових систем, проконсультує, наскільки добре оптимізований ваш веб-сайт і як можна поліпшити його позиції в результатах пошукової видачі, дасть орієнтири, на які теми контент в онлайн-медіа буде найбільш затребуваним у читачів.

Намагайтеся вибудувати комплексну систему маркетингових комунікацій і розвитку цифрових каналів, у межах якої буде стратегія, стандарти, аналітика і безперервна робота над помилками для підвищення ефективності.

 Олександр Липський, керівник Медіа-центру компанії "ЛІГА:ЗАКОН", голова Комітету сприяння малому та середньому бізнесу Київської торгово-промислової палати, член координаційної ради з розвитку підприємництва при Київській міській державній адміністрації

 Читайте також:

10 порад керуючому партнеру юридичної фірми з розвитку і просування бізнесу

План розвитку компанії: як зробити свій бізнес успішним

Чому одні юридичні фірми розвиваються, а інші – ні

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини