Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

11-12 квітня семінар «Земельні відносини-2019. Оренда землі. Ключові зміни для аграріїв. Землі спецпризначення. Нові зміни в земельному законодавстві та практика їх застосування».

22.03.2019, 18:20
1271
0

Оренда (суборенда). Землі колективної власності. Польові дороги, лісосмуги, «шахматка». Операції з паями. Договори. Реєстрація. Реєстрація. Плата за землю. Нова НГО.
Оренда (суборенда). Землі колективної власності. Польові дороги, лісосмуги, «шахматка». Операції з паями. Договори. Реєстрація. Реєстрація. Плата за землю. Нова НГО.

ТОВ «Кортекс» запрошує 11-12 квітня в м. Києві на конференцію «ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2019р. ОРЕНДА ЗЕМЛІ. Ключові зміни для аграріїв. Землі спецпризначення. Захист права власності та користування землею. Нові зміни в земельному законодавстві та практика їх застосування».

Реєстрація триває. Залишайте заявку >>>

Спікери:

Мартинюк О. А. - заступник Директора Департаменту приватного права Міністерства юстиції, екс-керівник підрозділу Держгеокадастру, експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності та ДЗК, експерт-тренер курсу для суддів Національної школи суддів.

Лівіцька А. І. - радник ЮФ "Астерс", юрист року в Україні у сфері видобування корисних копалин - Finance Monthly Global Awards 2017, рекомендований експерт з сільського господарства та земельного права, дослідження "Вибір клієнта" Юридична газета 2017, рекомендований експерт з нерухомості, будівництва, земельного права - Юридична Практика 2015, рекомендований експерт з нерухомості та будівництва - The Legal 500: EMEA 2011-2014.

Кобилянський В. А. - адвокат, партнер Crowe LF Ukraine, один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельних правовідносин, один з авторів Земельного кодексу.

Шевченко Ю. М. - адвокат, ст. юрист МЮФ "ALEXANDROV&PARTNERS".

Близнюк П. М. - експерт в сфері землеустрою та земельного права ДУ "Інститут охорони ґрунтів України". Екс-заступник керівника обласного Держземагенства.

Гривнак К. Б. - Державний радник податкової служби ІІІ рангу, екс-керівник підрозділу ДФСУ.

Програма:

ЗМІНИ в ЗЕМЕЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ В 2019 р.

- Землі колективної власності. Розширення повноважень громад в земельних питаннях. Які землі переходять у комунальну власність. Порядок оформлення та реєстрація.

- Землі спільного користування - правовий статус.

- Право на оренду польових доріг, полезахисні лісосмуги, "шахматка". Хто є власником та як отримати в оренду ці землі. Як трактувати положення щодо строку оренди (min 7 років, max. 7 років, чи тільки 7 років?). Можливості використання польових доріг для вирощування сільськогосподарської продукції. Вирішення проблеми "шахматки": як законно оформити обмін земельними ділянками.

- Масив земель с/г призначення - нові правила роботи в 2019р. Обмін правами користування землею без згоди власника земельної ділянки!! Процедура обміну: істотні умови, строк, нормативна грошова оцінка (НГО), врахування переважного права. Міна приватних земель на державні/комунальні. Обмін правами суборенди з 1.01.2019. Внесення в ДЗК відомостей про масив земельних ділянок с/г призначення. Обмін земельними ділянками, виділеними в натурі власникам земельних часток (паїв) - нові законодавчі вимоги.

- Переважне право оренди решти земель земельного масиву. Як його реалізувати.

- Механізми проведення інвентаризації масиву земель с/г призначення. Мета та завдання.

- Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки. Кардинальні зміни, нові поняття та порядок оформлення, перехідний період для оформлення землі.

- Відумерла спадщина. Хто має право орендувати землі померлих та на яких умовах. Робота із спадкоємцями: що робити з орендною платою, внесення змін в договір. Якщо у складі спадщини є земельна ділянка що не перебуває в оренді - на який строк її можна передати в оренду.

- Нові преференції для сімейних фермерських господарств.

- Меліоративні землі. Нові законодавчі зміни щодо встановлення сервітуту для здійснення заходів з меліорації.

- Новий порядок НГО в 2019р. НГО земельної ділянки як база оподаткування. Зміни порядку проведення НГО. Чи потрібно замовляти НГО самостійно. Отримання витягу про розмір НГО. Коли потрібно отримувати новий витяг з НГО? Коли його подавати в податкову? Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки без НГО.

- Земля під пайовим майном в 2019р. Нові зміни.

- Земля під господарськими будівлями та дворами: хто є її власником.

- Зміни щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації земельних масивів

- Договір оренди земельної ділянки в 2019р - нові вимоги. Умови договору оренди землі - кількість скорочено: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування, розмір земельної ділянки, строк договору оренди землі), орендна плата із зазначенням розміру, індексації, способи та умови розрахунків, порядок внесення, порядок перегляду орендної плати, відповідальність за несплату.

- Землеустрій в 2019 р. Нові законодавчі зміни та їх застосування.

- Децентралізація у сфері земельних відносин. Розподіл повноважень щодо розпорядження, встановлення плати та контролю. Алгоритм передачі земельних ділянок с/г призначення у комунальну власність ОТГ.

ОРЕНДА (СУБОРЕНДА) ЗЕМЛІ в 2019р:

- Оренда земельної ділянки: можливості, заборони, обмеження. Хто і що може передавати в оренду і як це оформити. Технічне формування земельної ділянки, юридичний аспект (певні проблеми з землями державної/комунальної власності та землями с г призначення).

- Суборенда землі. Умови та вимоги до договору суборенди земельної ділянки.

- Процедура реєстрації права, договору оренди землі: довіреність, особливості оформлення копій документів, наявність повного переліку документів, здійснення оплати до подачі документів.

- Наслідки перевищення орендних обмежень встановлених ПКУ.

- Оренда земель різного цільового призначення. Проблемні питання. Оренда земельних ділянок держпідприємств.

- Надання земельних ділянок у спільну оренду.

- Обмеження на земельну ділянку: встановлення, зняття, реєстрація обмежень на земельну ділянку. Реєстрація обтяжень.

- Перехід права оренди при переході права власності при будівництві. Яким чином це реалізується на практиці.

- Оренда паїв та невитребуваних паїв. Обов'язкова умови договору. Реєстрація. Хто може розпоряджатися такими землями.

- Право продажу оренди земель с/г призначення і його реалізація на практиці. Обмеження. Моделі, які можна використовувати.

- Орендна плата в 2019р.: встановлення та зміна (в т.ч. в односторонньому порядку). Розмір та форми орендної плати. Особливості сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності. Індексація НГО і індексація орендної плати за землю - як уникнути подвійної індексації. Зміна розмірів орендної плати: умови та порядок. Відповідальність за несплату орендної плати за землю.

- Правовий статус земельної ділянки яка знаходиться в постійному користуванні в результаті реорганізації юридичної особи.

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ. Вимоги до договорів оренди. Ризики невідповідності та шляхи захисту.

- Типовий договір оренди землі - чи є він обов'язковим.

-Основні умови договору оренди: що варто залишити, а що виключити.

- Як діяти в зв'язку з відміною істотних умов та обов'язкових додатків. Виключені обов'язкові додатки але обмеження/обтяження вказати обов'язково чи можна не підписувати акт приймання-передачі.

- Укладення, особливості реєстрації договору оренди землі.

- Строк дії договору оренди землі. Строк договору чи термін дії - в чому різниця. Як обійти мінімальний строк оренди для земель сільськогосподарського призначення. Визначення строку дії договору: з моменту укладання чи державної реєстрації.

- Встановлення та порядок зміни орендної плати за землю в т.ч. в односторонньому порядку. Як правильно зазначити суму в договорі(сума, відсоток від нормативної грошової оцінки, сума + відсоток від нормативної грошової оцінки).

- Внесення змін до договору. Заміна сторони договору.

- Як уникнути дострокового припинення договору оренди.

- Реалізація права на поновлення договору оренди. Алгоритм дії для реалізації переважного права. Як захистити права орендаря.

- Додаткові умови. Форми і порядок виплати орендної плати. Можливість зібрати урожай.

- Акт приймання-передачі земельної ділянки. Ризики його відсутності.

- Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку.

- Надання земельних ділянок у спільну оренду.

- Зміна власника орендованих земельних ділянок та вплив цього факту на договір оренди землі та його реєстрацію.

РЕЄСТРАЦІЯ ДІЛЯНОК в ДЗК в 2019р. Зміни з 19 березня 2019р.

- Нові вимоги до рішення про відмову у внесенні даних про земельну ділянку в ДЗК.

- Внесення даних в ДЗК про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського (с/г) призначення.

- Як можна оновити інформацію про власників і користувачів земельних ділянок в ДЗК, яка надійшла некоректно з Державного реєстру речових прав.

- Скасування (поновлення) записів в Поземельній книзі на підставі рішення суду.

- Взаємодія з заявником через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

- Реєстрація земельної ділянки онлайн - заява про реєстрацію земельної ділянки в ДЗК в електронній формі.

- Можливість подати документи та отримати інформацію з ДЗК в електронній формі через інженера - землевпорядника.

- Поділ земельної ділянки та об'єднання земельних ділянок. Внесення відомостей до ДЗК у разі поділу чи об'єднання ділянок.

- Внесення інформації про обмеження використання земельної ділянки в ДЗК.

- Скасування державної реєстрації земельної ділянки в ДЗК. Підстави. Механізм скасування реєстрації земельної ділянки, у разі якщо не зареєстровано право власності в Державному реєстрі прав протягом року. Чи можливо поновити дані про скасовану земельну ділянку?

- Виправлення помилок в ДЗК. Як внести зміни в ДЗК. Накладки земельних ділянок в кадастрі. Невідповідність площі. Помилки в документах на земельну ділянку. Що робити? Наслідки невідповідності інформації в правовстановлюючому документі інформації в ДЗК. Яка інформація має пріоритет під час реєстрації? Технічні помилки у відомостях про ділянку. Помилки місця розташування, в координатах. Що означає «архівна земельна ділянка»? Чи можливо дістати земельну ділянку з архіву? Помилки в кадастровому номері та їх виправлення.

- Державна реєстрація земельної ділянки. Перенесення інформації з Державного реєстру земель, який вівся до 2013 року. Які проблеми? Внесення та реєстрація земельної ділянки. Документи, на підставі яких вноситься чи реєструється земельна ділянка в ДЗК. Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці.

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ РЕЧОВИХ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ в 2019 р.

- Підстави державної реєстрації прав на землю. Ретроспективний аналіз відомостей, які вносилися в Державний реєстр прав. Що змінилося?

- Автоматизація обміну між ДЗК та Державним реєстром прав. Проблеми та шляхи їх вирішення.

- Автоматичний обмін даними між Державним реєстром прав та Реєстром судових рішень.

- Проблеми підтвердження права власності та користування земельними ділянками. Які права визнаються дійсними?

- Причини виникнення подвійної оренди земельної ділянки. Що робити?

- Реєстрація права оренди на земельні ділянки державної та комунальної власності: пролонгація договорів оренди, внесення змін у договір оренди.

- Чи можливо передати земельну ділянку, яка перебуває у постійному користуванні в оренду чи на умовах сервітуту? Питання спадкування постійного користування.

- Проблемні питання визначення початку спливу строку договорів оренди, укладених до 2013 року. Правові механізми.

- Реєстрація емфітевзиса та суперфіцію. Відчуження таких прав.

- Які правові наслідки оренди земельної ділянки, після її поділу? Чи зберігається право користування (оренда) після поділу земельної ділянки?

- Припинення права власності на землю та користування земельною ділянкою.

- Процедурні та проблемні питання реєстрації прав в контексті нового ЗУ № 2498-VIII. Чи потрібно приймати окреме рішення ради щодо оформлення права власності. Що робити якщо землі колективної власності перебувають на території кількох рад. Як реєструвати право власності якщо землі колективної власності перебувають за межами населеного пункту.

ДОГОВІРНІ АЛЬТЕРНАТИВИ ОРЕНДІ ЗЕМЛІ. Можливість і доцільність укладення інших договорів користування землею

- Сервітут. Порядок набуття прав земельного сервітуту. Типовий договір сервітуту. Істотні умови. Особливості передбачені ЗУ «Про землі енергетики». Зразки договорів сервітуту. Чому потрібно використовувати два Кодекси, маневри та можливості сервітуту.

- Суперфіцій. Договір суперфіцію. Зразки договору суперфіцію. Важливо: сторони, строк договору суперфіцію, П+О, оплата, реєстрація. Як не втратити суперфіцій, доказова база(локальна практика). Припинення суперфіцію.

- Емфітевзис. Договір емфітевзису: його можливості для структурування угод з «агрогравцями».

- Угода щодо користування землею (ст. 97 Земельного кодексу України). Проведення розвідувальних робіт. Вимоги до угоди. Проблемні питання, розмір оплати, включаючи збитки та нецільове використання земель.

- Інвестиційний договір.

- Договір про спільну діяльність.

- Договір компенсації за користування земельною ділянкою - коли їм користуватись, можливості уникнути відповідальності: варіанти договірних конструкцій.

АГРАРНЕ РЕЙДЕРСТВО. БЕЗПЕКА ВОЛОДІННЯ АГРАРНИМ БІЗНЕСОМ: реалії 2019р.

ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬ. Особливості по деяких категоріях земель.

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ЗЕМЛІ. ОПЕРАЦІЇ З ЗЕМЕЛЬНИМИ ПАЯМИ.

- Доручення, довіреність - законність застосовування.

-Фермерські господарства - нюанси правового статусу. Нові зміни. Набір землі на фермера: порядок, строки, кількість земельних ділянок (скільки можна, обмеження в т.ч. в межах району, області, України). Особливості оформлення та переоформлення земельних ділянок, наданих для ведення фермерського господарства. Надання земельних ділянок для фермерських господарств (ФГ) із земель державної та комунальної власності. Нові зміни та обмеження. Розпаювання землі між членами фермерського господарства.

- Операції з земельними паями. Нерозподілені, неоформлені. Невитребувані паї.

- Дарування, спадкування, відумерла спадщина: проблемні питання.

- Обмін земельними ділянками. Міна чи обмін мораторних земель - визначаємось з термінами для практичної реалізації. Ризики "обмінних операцій".

- Добровільна відмова від права власності.

- Використання с/г земель для інших цілей.

- Інфраструктура на землях сільськогосподарського призначення.

- Будівництво на землях с/г призначення.

ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ(АУКЦІОНИ). Продаж та оренда земель державної та комунальної власності. Електронні земельні торги.

ЗЕМЛІ СПЕЦПРИЗНАЧЕННЯ. ОСОБЛИВОСТІ НАБУТТЯ ПРАВ НА ЗЕМЛІ ТРАНСПОРТУ, ЗВ'ЯЗКУ, ЕНЕРГЕТИКИ, ПРОМИСЛОВОСТІ.

- Використання земель спецпризначення.

- Проблемні питання реєстрації прав на землі спецпризначення.

- Встановлення сервітуту, право постійного користування.

- Особливості будівництва на землях промисловості.

- Відведення нових земельних ділянок, в т.ч. для промислових цілей. Відшкодування збитків власникам та землекористувачам та втрат с/г та л/г-виробництва.

- Розміщення промислових об'єктів на землях с/г призначення.

- Інвентаризація земель промислових підприємств.

- Порядок відводу земель в межах прибережно-захистних смуг.

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ. ПОДАТОК НА ЗЕМЛЮ. Нові законодавчі зміни. Новий порядок НГО.

ЗЕМЕЛЬНІ СПОРИ. НОВА СУДОВА ПРАКТИКА ВЕРХОВНОГО СУДУ.

Приєднуйтесь та реєструйтесь тут >>>

Телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Ми відповімо на будь-яке Ваше запитання.

Більше інформації щодо професійних заходів тут desyatka.com.ua або на FB


Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться