Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

19-20 лютого - семінар «Земельні відносини-2019. Зміни в земельному законодавстві та практика їх застосування»

19.02.2019, 10:43
327
0

Ключові зміни для аграріїв. Землі спецпризначення. Оренда. Договір оренди. Реєстрація. Плата за землю. Земельні спори – нова судова практика.
Ключові зміни для аграріїв. Землі спецпризначення. Оренда. Договір оренди. Реєстрація. Плата за землю. Земельні спори – нова судова практика.

19-20 лютого в м. Києві відбудеться 2-денна конференція «ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2019р. Нові зміни в земельному законодавстві та практика їх застосування. Ключові зміни для аграріїв. Землі спецпризначення. Оренда. Договір оренди землі. Плата за землю: від нарахування до сплати. Реєстрація. Земельні спори - нова судова практика».

Реєстрація триває. Залишайте заявку >>>

Спікери:

Мартинюк О. А. - заступник Директора Департаменту приватного права Міністерства юстиції, екс-керівник підрозділу Держгеокадастру, експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності та ДЗК, експерт-тренер курсу для суддів Національної школи суддів.

Лівіцька А. І. - радник ЮФ "Астерс", юрист року в Україні у сфері видобування корисних копалин - Finance Monthly Global Awards 2017, рекомендований експерт з сільського господарства та земельного права, дослідження "Вибір клієнта" Юридична газета 2017, рекомендований експерт з нерухомості, будівництва, земельного права - Юридична Практика 2015, рекомендований експерт з нерухомості та будівництва - The Legal 500: EMEA 2011-2014.

Кобилянський В. А. - адвокат, партнер Crowe LF Ukraine, один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельних правовідносин, один з авторів Земельного кодексу.

Шевченко Ю. М. - адвокат, ст. юрист МЮФ "ALEXANDROV&PARTNERS".

Близнюк П. М. - експерт в сфері землеустрою та земельного права ДУ "Інститут охорони ґрунтів України". Екс-заступник керівника обласного Держземагенства.

Гривнак К. Б. - Державний радник податкової служби ІІІ рангу, екс-керівник підрозділу ДФСУ.

Програма:

Новели земельного законодавства в 2019р.

· Переоцінка с/г земель в 2019р. - до чого готуватись.

· Ключові новації в агросфері. Новели врегулювання використання с/г земель.

· Право на оренду польових доріг, лісосмуги, "шахматка". Польові дороги - вирішення проблеми самовільного заняття. Як трактувати положення щодо строку оренди (min 7 років, max. 7 років, чи тільки 7 років?). Вирішення проблеми "шахматки" на полі: як законно оформити обмін земельними ділянками.

· Нові зміни щодо оренди земель с/г призначення. Обмін правами користування землею (без згоди власника земельної ділянки!). Спрощення обміну ділянками в масиві земель с/г призначення. Процедура обміну орендованих земель. Обмін земель та мораторій. Міна приватних земель на державні/комунальні.

· Переважне право оренди решти земель земельного масиву. Як його реалізувати.

· Землі колективної власності - доля вирішена? Чи порушує новий Закон права власників земельних часток? Коли і як колективні землі стануть комунальними? Передача повноважень до органів місцевого самоврядування. Які землі можна допаювати, а які переходять у комунальну власність. Порядок оформлення земель колективної власності.

· Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки. Важливі зміни, нові поняття та порядок оформлення, перехідний період. Коли завершиться паювання? Неоформлена спадщина.

· Нові преференції для сімейних фермерських господарств.

· Меліорація. Нові законодавчі зміни щодо встановлення сервітуту для здійснення заходів з меліорації.

· Розширення поняття с/г товаровиробник для цілей застосування спрощеної системи оподаткування.

· Зміни в системі держреєстрації майнових прав в 2019р. Проблемні питання. Процедурні питання реєстрації прав в контексті ЗУ № 2498-VIII. Що робити якщо землі колективної власності перебувають на території кількох рад. Як реєструвати право власності якщо землі колективної власності перебувають за межами населеного пункту.

· Зміни щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації земельних масивів

· Типовий договір оренди землі - зміни є і будуть. Наслідки для орендарів та власників.

· Орендна плата за землі державної і комунальної власності: зміна строків та збільшення санкцій.

· Новий порядок НГО.

· Антирейдерські новації. Зменшення ризиків рейдерських атак.

· Децентралізація у сфері земельних відносин. Розподіл повноважень щодо розпорядження, встановлення плати та контролю. Алгоритм передачі земельних ділянок с/г призначення у комунальну власність ОТГ.

· Вдосконалення механізму управління в сфері розпорядження, використання та охорони земель державної та комунальної власності. Контроль. Нові обмеження.

Оренда (суборенда) землі в 2019р.: хто і що може передавати в оренду та як це оформити. Особливості для земель різного цільового призначення в т.ч. державних підприємств.

Договір оренди землі в 2019р. Вимоги до договорів оренди, ризики невідповідності та шляхи захисту. Як уникнути дострокового припинення. Укладення, особливості держреєстрації. Що потрібно передбачити в договорі щоб уникнути спорів. Розрахунок строку дії. Як обійти мінімальний строк оренди для с/г земель. Типовий договір оренди. Встановлення та порядок зміни орендної плати за землю в т.ч. в односторонньому порядку. Невід'ємні додатки. Заміна сторони договору. Реалізація права на поновлення договору оренди. Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку. Надання земельних ділянок у спільну оренду. Зміна власника орендованих земельних ділянок та вплив цього факту на договір оренди землі та його реєстрацію.

Альтернативи договорам оренди при роботі з землею, в т.ч. в залежності від галузевих особливостей. Локальна практика. Типовий договір сервітуту (локальна практика): маневри та можливості сервітуту. Як не втратити суперфіцій, доказова база. Типовий договір емфітевзису: його можливості для структурування угод з «агрогравцями». Інвестиційні договори. Договір спільної діяльності. Договір спільної обробки. Попередні договори оренди землі. Договір компенсації за користування зем. ділянкою - коли їм користуватись, можливості уникнути відповідальності.

Державний земельний кадастр в 2019р: функціонування, порядок ведення. Реєстрація ділянок та обмежень в ДЗК.

Державна реєстрація прав на землю в 2019р.

· Запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром прав та Держгеокадастром.

· Особливості держреєстрації прав через сільські, селищні, міські ради та райдержадміністрації.

· Право власності на землю: реєстрація та оформлення(на підставі договору, на підставі свідоцтва про спадщину). Переоформлення прав при «відумерлій» спадщині.

· Реєстрація права оренди та договору оренди: нового договору оренди землі; внесення відомостей про існуючий договір; як діяти, коли договори оренди земельних ділянок були оформлені у минулі періоди; нюанси реєстрації доповнень та змін, дог-оворів суборенди; оренди без кадастрових номерів; внесення відомостей про продовження (поновлення) договору оренди.

· Реєстрація договорів суперфіцію та емфітевзису.

· Реєстрація прав у разі поділу, виділу, об'єднання.

· Вимоги до держреєстрації невитребуваних паїв.

· Реєстрація обмежень та обтяжень на земельну ділянку. Реєстрація заборони вчинення реєстраційних дій за заявою власника.

Проведення земельних торгів (аукціонів): нові правила.

Встановлення та зміна цільового призначення. Особливості по деяких категоріях земель.

Сільськогосподарські землі. Операції з земельними паями. Управління невитребуваними паями. Ризики дозволених операцій.

· Фермерські господарства - нюанси правового статусу. Оформлення та переоформлення земельних ділянок, наданих для ведення фермерського господарства.

· Операції з земельними паями. Невитребувані, нерозподілені, неоформлені. Управління невитребуваними паями. Що робити, якщо не давався дозвіл на паювання. Що робити, коли пайовики не хочуть укладати/продовжувати договір оренди.

· Управління землями померлих. Неоформлена, недооформлена та "відумерла" спадщина - що робити у кожній ситуації. Як оформити відносини із спадкоємцями землі, які ще не оформили свої права на землю.

· Добровільна відмова від права власності.

· Будівництво на с/г землях. Що можна будувати на с/г землях.

· Використання с/г земель для інших цілей.

Землі спецпризначення: нові зміни. Особливості набуття прав на землі транспорту, зв'язку, енергетики, промисловості.

· Використання земель спецпризначення.

· Проблемні питання реєстрації прав на землі спецпризначення.

· Встановлення сервітуту, право постійного користування.

· Особливості будівництва на землях промисловості.

· Відведення нових земельних ділянок, в т.ч. для промислових цілей. Відшкодування збитків власникам та землекористувачам та втрат с/г та л/г-виробництва.

· Розміщення промислових об'єктів на землях с/г призначення.

· Інвентаризація земель промислових підприємств.

· Порядок відводу земель в межах прибережно-захисних смуг.

Плата за землю: від нарахування до сплати.

· Форми плати за землю. Платники та об'єкт оподаткування.

· Компетенція сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад по встановленню плати за землю. Зміни до рішень протягом бюджетного року.

· Нові ставки земельного податку (залізниця, гірничодобувні підприємства; лісові землі).

· Нові порядки проведення НГО земель. Застосування нових коефіцієнтів при визначенні розміру НГО земельних ділянок.

· Отримання витягу про розмір НГО, ризики правильності її встановлення.

· Особливості оподаткування різних категорій земель, зокрема, сільськогосподарських угідь та інших земель с/г призначення; земель, зайнятих житловим фондом; забудованих земель за межами населених пунктів.

· Оподаткування земельної ділянки під придбаними у власність та орендованими об'єктами нерухомості та їх частинами.

· Узагальнюючі податкові консультації: Наказ Мінфіну № 602.

· Спрощена система оподаткування та плата за землю.

· Орендна плата за землі державної та комунальної власності. Зміна розмірів орендної плати у 2018 році.

· Сплата коштів за іншими договорами землекористування. Скільки сплачувати та до яких бюджетів.

· Пільги із земельного податку. Нові зміни у користуванні пільгою для громадян у 2018-2019 році.

· Визначення суми земельного податку юридичними особами.

Земельні спори. Нова судова практика.

· Питання юрисдикції. Визначальні моменти для встановлення юрисдикції. Особливості окремих категорій спорів. Питання, що виникають при об'єднанні позовних вимог.

· Ефективні способи захисту порушеного права в земельних правовідносинах.

· Укладання договору оренди земельної ділянки в судовому порядку. Приклади задоволення позовних вимог та розбір можливих підстав відмови у задоволенні відповідного позову.

· Спори щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки. Аналіз підстав в т.ч. зміна розміру орендної плати. Внесення змін до законодавства як підстава для внесення змін до договору.

· Поновлення договору оренди земельної ділянки. Основні помилки. Поновлення чи переважне право на продовження договору оренди? Поновлення договору в порядку ст. 33 ЗУ "Про оренду землі").

· Розірвання договору оренди земельної ділянки. Підстави. Невикористання / використанням не за цільовим призначенням / порушення режиму використання / систематична несплата орендної плати. Ефективні способи захисту.

· Судова практика щодо визнання недійсними договорів оренди земельної ділянки.

· Спори щодо визнання недійсним договорів купівлі-продажу земельної ділянки.

· Витребовування земельної ділянки з незаконного володіння. Негаторні / віндикаційні / кондикційні позови.

· Відшкодування шкоди за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.

· Особливості застосування земельного законодавства під час переходу права власності на нерухоме майно. Нова судова практика.

· Оскарження актів органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади з питань передачі землі.

· Позовна давність у земельних спорах. Позовна давність по позовам прокурорів.

Приєднуйтесь та реєструйтесь тут >>>

Телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Ми відповімо на будь-яке Ваше запитання.


Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться