Податкова служба в роз'ясненні відповідає на питання, які документи необхідно надати митному органу громадянином при тимчасовому ввезенні домашніх тварин на митну територію України.
Так, в документі нагадується, що відповідно до положень ст. 375 Митного кодексу домашні тварини, що ввозяться громадянами на митну територію України, підлягають письмовому декларуванню і застосуванню до них заходів контролю, визначених законом.
Згідно ч. 5 ст. 379 ТК дозволяється тимчасове ввезення на митну територію України домашніх тварин в кількості не більше 3 ссавців, 6 птахів, 20 акваріумних рибок без застосування до них заходів гарантування, передбачених ТК, і з представленням митним органам документів для здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, переміщуваних громадянами через митний кордон України.
Письмове декларування домашніх тварин здійснюється з використанням митної декларації для письмового декларування товарів, переміщуваних через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних і інших потреб, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльностіформа якої затверджена постановою КМУ від 21.05.2012 р. № 431.
Крім того, відповідно до Переліком товарівщо підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України, живі тварини підлягають ветеринарно-санітарному контролю. При цьому вимоги до об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду, переміщуваних через державний кордон України, визначені Законом "Про ветеринарну медицину".
Згідно ч. 1 ст. 85 Закону вантажі з товарами, що ввозяться на територію України, зокрема, повинні:
- супроводжуватися оригіналами міжнародних ветеринарних сертифікатів, підписаних державним інспектором ветеринарної медицини країни походження, як це передбачається відповідними ветеринарно-санітарними заходами;
- у разі ввезення на територію України живих тварин - походити з країн або зон, вільних від хвороб, що підлягають повідомленню, або у випадках, рекомендованих Міжнародним епізоотичним бюро (Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин), - із зон з низьким рівнем присутності хвороби, що підлягає повідомленню, в межах країни походження і не транспортуватися через територію, відносно якої існують обмеження, підтверджені відповідною міжнародною організацією або ветеринарною адміністрацією країни походження або транзиту.
Окрім іншого, вимоги до перевезення тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом встановлені Правилами транспортування тварин, затвердженими постановою Кабміну від 16.11.2011 р. № 1402.