Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фонд соцстрахування нагадав про механізм числення посібника з вагітності і пологів

14 жовтня 2013, 17:36
140
0
Автор:
Реклама

Фонд соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності у своєму листі № 30-03/121 нагадує, що згідно ч. 1 ст. 39 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими похованням" № 2240 допомога по вагітності і пологам надається застрахованій особі у розмірі 100 % середньої зарплати (доходу), розрахованої відповідно до ст. 53 Закони, і не залежить від страхового стажу.

При цьому згідно абз. 1 ч. 1 ст. 50 Закону № 2240 матеріальне забезпечення і соціальні послуги із загальнообов'язкового держсоцстрахування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності призначаються і надаються по основному місцю роботи.

Ч. 2 ст. 53 Закони № 2240 визначено, що порядок числення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності і пологам встановлюється Порядком числення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, затвердженою постановою КМУ № 1266.

Відповідно до п. п. 3 і 4 Порядки розрахунковим періодом для застрахованих осіб (включаючи осіб, працюючих неповний робочий день) являються останні шість календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), передуючих місяцю, в якому настав страховий випадок, впродовж якого особа працювала і платила страхові внески або за нього платилися страхові внески.

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку і шестирічного віку по медичному висновку), виключаються з розрахункового періоду.

Пунктом 14 Порядку передбачено, що среднедневная зарплата для розрахунку допомоги по вагітності і пологам розраховується шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої платилися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин : тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку і шестирічного віку по медичному висновку).

Нагадаємо, що 1 липня 2013 р. вступив в силу Закон № 231 - VII, відповідно до якого платниками єдиного внеску визначені також підприємства, установи, організації, фізичні особи, що використовують найману працю і виплачують посібник з вагітності і пологіва також особи, що знаходяться у відпустці і одержуючі посібник по вагітності і пологам.

Читайте також:

Діють нові правила щорічного перерахунку і нарахування пенсій

Єдиний внесок тепер нараховується на суми посібника з вагітності і пологів

ПФУ визначив механізм нарахування єдиного внеску на посібник з вагітності і пологів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини