Кабмін розпорядженням від 14.08.2013 р. № 739-р схвалив Концепцію розвитку державно-приватного партнерства в Україні на 2013 - 2018 рр.
У документі нагадується, що прийняття раніше Закону "Про державно-приватне партнерство" і відповідних підзаконних актів свідчить про прагнення до широкого впровадження державно-приватного партнерства. При цьому розвиток сучасної економіки обумовлює необхідність визначення міри втручання держави у функціонування ринків з метою забезпечення їх конкурентоспроможності.
Згідно з положеннями нормативного акту мета Концепції полягає у встановленні єдиного підходу до розробки механізму ефективної взаємодії між органами державної влади, ОМС, приватним сектором і інститутами громадянського суспільства на принципах державно-приватного партнерства для забезпечення успішної реалізації проектів, спрямованих на поліпшення показників національної економіки, якості життя населення і стану природного довкілля.
Завданнями Концепціїсеред іншого, являються:
- розробка з метою підвищення конкурентоспроможності економіки єдиного підходу до розвитку державно-приватного партнерства, визначення пріоритетних сфер застосування і поширення такого партнерства і особливостей його розвитку в окремих сферах;
- удосконалення нормативно-правової бази з питань державно-приватного партнерства;
- здійснення чіткого розподілу повноважень між органами виконавчої влади в системі державного управління відносно державно-приватного партнерства;
- визначення напрямів удосконалення механізму надання державної підтримки, зокрема шляхом надання державних гарантій;
- створення умов для залучення громадських об'єднань до формування інституційного середовища і реалізації проектів державно-приватного партнерства.
Державна фінансова підтримка державно-приватного партнерства повинна передбачати надання прямої фінансової підтримки, а також удосконалення нормативно-правової бази з питань забезпечення розвитку державно-приватного партнерства і його адаптацію до законодавства ЄС.
Крім того, на думку уряду реалізація Концепції дасть можливість:
- сформувати єдиний підхід до удосконалення нормативно-правової бази і розвитку інституціонального середовища державно-приватного партнерства;
- збільшити ефективність застосування механізму надання державної підтримки у сфері державно-приватного партнерства;
- підвищити рівень підготовки і кваліфікації фахівців органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування з питань застосування механізму вказаного партнерства та ін.
Так, розпорядженням № 739-р Кабмін доручив Мінекономрозвитку разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади за участю Національної академії наук розробити і подати до 1 грудня 2013 р. проект закону "Про Стратегію розвитку державно-приватного партнерства в Україні".