Минулого тижня у ВР зареєстрований проект № 3298 про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оцінної діяльності. Документом пропонується виключити слово "спадкоємство" з ч. 5 ст. 5 і абз. четвертого ч. 1 ст. 13 Закону "Про оцінку земель" і тим самим відмінити оцінку земельних ділянок при оформленні спадку.
Для здійснення такої оцінки спадкоємцеві треба платити величезні суми. Особливо гостро коштує це питання в сільській місцевості. Люди бажають отримати майно у спадок, але не мають фінансової можливості на здійснення усіх процедурних питань, відмічають депутати.
Згідно ст. 5 Закону "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкоємстві і даруванні земельних ділянок згідно із законом. Відзначається, що практика проведення оцінної діяльності виявилася неефективною і як наслідок з ринку надання послуг за оцінкою майна були штучно усунені раніше сертифіковані оцінювачі, що у свою чергу, викликало подорожчання надання послуг за оцінкою відповідного майна.
Крім того, проектом встановлено, що Фонд держмайна здійснює професійну оцінну діяльність в процесі приватизації і оренди державного майна, а також веде у визначеному їм порядку Державний реєстр оцінювачів і суб'єктів оцінної діяльності, які здійснюють оцінку майна, майнових прав і здійснюють професійну оцінну діяльність по відповідних напрямах (спеціалізаціям).