Наказом від 26.07.2013 р. № 551 Мининфраструктуры затвердило Порядок підвищення кваліфікації керівників і фахівців, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту.
Порядок поширюється на усіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які:
- надають послуги з перевезення пасажирів і / або вантажів автотранспортом на договірних умовах за плату і відповідно до Законом "Про автомобільний транспорт" зобов'язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і фахівців;
- мають намір здійснювати діяльність по підвищенню кваліфікації керівників і фахівців і подали в установленому порядку заяву про видачу посвідчення про визначення учбового центру по підвищенню кваліфікації керівників і фахівців, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорона праці і пожежної безпеки;
- є учбовими центрами і здійснюють діяльність по підвищенню кваліфікації керівників і фахівців.
Учбовий центр повинен мати нормативно-правові акти і нормативні документи з питань надання послуг автомобільного транспорту, безпеки перевезень, охорони праці і пожежної безпеки, а також технічну, технологічну і навчально-методичну літературу, що відповідає напрямам підвищення кваліфікації керівників і фахівців.
Для проведення робіт, пов'язаних з визначенням учбових центрів, при Мининфраструктуры створюється Атестаційна комісіяяка складається з голови, заступника голови і членів комісії в кількості не менше триодин з яких виконує обов'язки відповідального секретаря. До складу Атестаційної комісії входять представники Мининфраструктуры, Укртрансинспекции, Профспілки і Всеукраїнського галузевого об'єднання організацій працедавців (за згодою). Склад Атестаційної комісії затверджується наказом Мининфраструктуры.
Для отримання Свідоцтва суб'єкт господарювання, бажаючий бути визначений як Учбовий центр, подає в Мининфраструктуры разом з супровідним листом заява про видачу посвідчення про визначення учбового центру по підвищенню кваліфікації керівників і фахівців, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорона праці і пожежної безпеки, до якого додає ухвалені Порядком документи (зокрема, інформаційний листок з відомостями про викладачів підприємства-заявника по їх освіті, рівню кваліфікації і досвіду професійної діяльності; плани лекцій з кожного напряму, по якому здійснюватиметься підвищення кваліфікації керівників і фахівців).
Суб'єкти господарюванняякі надають послуги з перевезення пасажирів і / або вантажів автомобільними транспортними засобами, подають в Учбовий центр заяву до якого додаються 2 фотографії розміром 4 х 6 см особи, що має намір підвищити кваліфікацію, а також копії :
- паспорта або іншого документу, що засвідчує особу і підтверджує громадянство;
- диплома про освіту;
- свідчення професійної компетентності (у разі повторного підвищення кваліфікації цією особою).
До проходження підвищення кваліфікації керівників і фахівців допускаються особи, що мають вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший фахівець", "бакалавр", "фахівець" або "магістр").
Також читайте: Затверджені правила експлуатації колісних транспортних засобів.