У листі від 30.08.2013 р. № 16666/7/99-99-24-03-09-17 Миндоходов надало роз'яснення відносно можливості накладення админвзыскания за порушення митних правил.
Так вказано, що у разі розгляду органами прибутків і зборів або судами справ про порушення митних правил, що тривають, у тому числі передбачених ст. 469, 477-485 Митного кодексустягнення накладається не пізніше чим через 6 місяців з дня виявлення цих правопорушень.
При цьому Миндоходов відмітило, що в ТК і Кодексі про адміністративні правопорушення немає визначення поняття "Правопорушення, що триває,". В той же час від правильного визначення моменту, коли правопорушення вважається досконалим або виявленим, залежить можливість залучення особи до адмінвідповідальності.
Поняття правопорушення, що триває, роз'яснювалося листами Мінюсту від 01.12.2003 р. № 22-34-1465від 17.07.2007 р. № 22-14-493. Зокрема, відзначалося, що тривають визнаються правопорушення, які, почавшись з будь-якої протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов'язків. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винна особа або не виконує конкретний покладений на нього обов'язок, або виконує її неповністю або неправильно.
При цьому фіксація правопорушень і можливість накладення админвзысканий за порушення митних правил розглядається у кожному окремому випадку залежно від конкретних обставин справи.
Частиною 3 ст. 470 ТК передбачена відповідальність за перевищення встановленого ст. 95 ТК терміну доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більш ніж на десять діба так само втрату цих товарів, транспортних засобів, документів або видачу їх без дозволу органу прибутків і зборів.
Враховуючи, що ст. 467 ТК не дає вичерпного переліку правопорушень, що тривають, а лише констатує приналежність до таких порушень, у тому числі тих, які передбачені ст. 469, 477-485 ТК, Миндоходов вказало, що обгрунтованим є розгляд питання про накладення стягнення за порушення митних правил, передбаченого ч. 3 ст. 470 ТК, за наявності підстав віднесення його до категорії тих, що тривають (наприклад, при втраті товарів, недоставлених митниці у встановлений ст. 95 ТК термін і тому подібне) не пізніше чим через 6 місяців з дня виявлення.