Наказом від 04.09.2013 р. № 662 Мининфраструктуры затвердило Перелік районів обов'язкової лоцманської проводки і категорій судів, що звільняються від обов'язкової лоцманської проводки.
Перелік є обов'язковим для застосування підприємствами, що надають лоцманські послуги, капітанами морських портів, в межах акваторії яких здійснюється лоцманська проводка, і судновласниками, судна яких здійснюють плавання в районах обов'язкової лоцманської проводки.
Визначені такі райони внутрішніх вод і територіального моря України, в межах яких лоцманська проводка судів є обов'язковою:
1) район ділянки річки Дунай від приймального буя морського підхідного каналу гирла Швидке до морського порту Рени;
2) район морського порту Білгород-Дністровський з Дністровським лиманом - в межах акваторії морського порту Білгород-Дністровський;
3) район морського порту Скадовск - в межах його акваторії;
4) район морського порту Євпаторія і озера Донузлав - в межах акваторії морського порту Євпаторія;
5) район морського порту Ялта - в межах його акваторії;
6) район морського порту Бердянськ - в межах його акваторії;
7) інших районів обов'язкової лоцманської проводки, визначені відповідними Правилами плавання, затвердженим Мининфраструктуры.
Від обов'язкової лоцманської проводки звільняються такі категорії судів :
- гідрографічні (лоцмейстерские) судна державної установи "Держгідрографія";
- суду Збройних Сил України, Морської охорони Державної пограничної служби, СБУ, МВС, Державної служби по надзвичайних ситуаціях;
- судна місцевого базування, яхти і судна валовою місткістю 500 одиниць і менш;
- судна, визначені у відповідних Правилах плавання, затверджених Мининфраструктуры, як такі, які звільняються від обов'язкової лоцманської проводки і (чи) не підлягають обов'язковій лоцманській проводці.
У разі потреби (наявність надзвичайних обставин, що створюють загрозу судноплавству) капітан морського порту може встановити обов'язкове лоцманську проводку для судів, звільнених від обов'язкової лоцманської проводки.