Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Правознавство" включать в перелік дисциплін для ВНО?

18 вересня 2013, 11:54
160
1
Автор:
Реклама

17 вересня в Києві відбулося чергове засідання Ради представників юридичних вищих учбових закладів і наукових установ, що зібрало учених, викладачів, керівників юридичних внз і факультетів з усіх регіонів України.

Голова Ради, академік Національної академії правових наук України Сергій Кивалов, повідомив, що з 2010 р. при вступі у внз не проводиться оцінювання знань по профільній загальноосвітній учбовій дисципліні "Правознавство", що не відповідає міжнародній практиці, негативно впливає на рівень профорієнтації тих, що поступають, перешкоджає усвідомленому кар'єрному вибору. Так, у Великобританії випускники шкіл можуть вибирати "право" в числі предметів для офіційного тестування, за результатами якого зараховуються у внз. Не лише міжнародний досвід, але здоровий глузд вимагають відновлення правознавства в числі дисциплін для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

С. Кивалов підкреслив, що це не спричинить значних фінансових витрат на розробку і впровадження. Потужна науково-методична база тих, що ведуть юридическихвузов країни - Національного університету "Одеська юридична академія" і Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" - дозволить забезпечити належний рівень підготовки тестових матеріалів.

Учасниками засідання був відмічений і інша вада системи зовнішнього незалежного оцінювання - безальтернативність тестування для українських абітурієнтів, що зараховуються на контрактну форму навчання. Вони опиняються в нерівних умовах з іноземними абітурієнтами, яким закон дозволяє зараховуватися на ту ж контрактну форму за результатами іспитів у внз, минувши ВНО. Таким чином, об'єктивно обумовлена необхідність передбачити в законі можливість складання вступних іспитів в самому внз, як альтернативу зовнішньому незалежному оцінюванню знань, для абитуриентов-"контрактников", що навчаються за рахунок физ- і юрособ.

Учасники засідання відмітили, що державне замовлення на фахівців і контракт на отримання освітніх послуг, що укладається приватною особою, мають абсолютно різну правову природу. За їх словами, держава не є стороною контракту, тому Міносвіти (яке встановлює правила) виходить за межі своєї компетенції. Це положення регулюється ГК. Отже, треба розглядати окремо ситуацію з держзамовленням і контрактом, встановивши різні правила перевірки знань абітурієнтів в таких випадках.

Рада представників юридичних внз і наукових установ одностайно схвалила рішення звернутися до Міністерства освіти і науки з пропозицією змінити умови прийому у вищі учбові заклади України і найближчим часом ввести в дію такі зміни.

Крім того, на засіданні Радник Президента України Андрій Портнов уявив проект закону "Про прокуратуру". Він повідомив, що головним в проекті закону є два моменти: скасування функції загального нагляду, здійснюваною прокуратурою, і істотне обмеження функції представництва прокуратурою інтересів громадян і держави в судах. Відносно останнього, прокуратура зможе представляти в судах інтереси держави тільки у випадках, коли компетентний орган влади не захищає інтереси держави, незадовільно їх захищає, або не існує. По словах А. Портнова, в законопроекті реалізовано багато рекомендацій європейських експертів : від конкурсного відбору кандидатів на прокурорські посади до посилення прокурорського самоврядування.

"Після того, як документ відправлений до Венеціанської комісії, ми захищатимемо в нім кожну кому. Фактично у цьому проекті 99% бази для прийняття парламентом рішення"- заявив Андрій Портнов.

Пропозицію до проекту висловив С. Кивалов, який вважає, що було б раціональне, щоб кандидати на посаду прокурора могли вчитися у вищому юридичному учбовому закладі до отримання ступеня "бакалавра"а також передбачити альтернативу наявності дворічного юридичного стажу - стажування в органах прокуратури, зарахування в рахунок стажу професійної підготовки в Національній академії прокуратури. Таким чином, прокуратура отримає не лише кадри, сформовані в міліційному, адвокатському, нотаріальному середовищі, але і кадри, що прийшли в прокуратуру із студентської лави, і виховані безпосередньо в органах прокуратури.

Члени Ради підтримали ініціативу Сергія Кивалова представникам юридичної науки провести ретельний аналіз і внести аргументовані пропозиції до проекту закону "Про прокуратуру" до листопада цього року.

Крім того, на С. Кивалов повідомив, що профільний комітет ВР рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект нової редакції Закону "Про вищу освіту" (№1187-2), який був розроблений групою під керівництвом ректора Київського політехнічного інституту Михайла Згуровского.

За інформацією прес-служби С. Кивалова.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини