Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Миндоходов розповіло про реквізити, які вказуються в податкових накладних при зміні найменування юрособи

27 серпня 2013, 16:26
316
0
Реклама

Міністерство прибутків і зборів листом від 17.07.2013 р. № 12232/7/99-99-19-04-02-17 надало роз'яснення відносно реквізитів, які вказуються в податкових накладних при зміні найменування юридичної особи.

Так, Міністерство нагадує, що у разі зміни даних про платника ПДВ, які вказуються у свідоцтві про реєстрацію, платник податків подає реєстраційну заяву в орган державної податкової служби впродовж 10 робочих днів, що йдуть за днем, коли змінилися дані про платника податків або виникли інші підстави для перереєстрації і заміни свідоцтва про реєстрацію.

Відповідно до п. 4.3 розділу IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.2011 р. № 1394в період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого Свідоцтва.

Якщо зміни в даних платника ПДВ торкаються найменування юридичної особи і такі зміни не пов'язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, розподілу, перетворення або пов'язані з перетворенням юрособи у випадку, визначеному підпунктом 3.15.1 п. 3.15 розділу III Положення № 1394, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізособи - підприємця при використанні реквізитів старого Свідоцтва такий платник ПДВ вказує одночасно нове і попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).

При цьому Миндоходов нагадує, що відповідно до п. 1 Порядку заповнення податковою накладною, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 р. № 1379, податкову накладну заповнює особа, зареєстрована як платник податку в податковому органі і якому присвоєний індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.

Згідно п. 6.2 Порядку № 1379 податкова накладна є основою для віднесення до податкового кредиту витрат по сплаті податку на додану вартість у покупця, зареєстрованого в якості платника податку.

П. 6.3 Близько № 1379 визначено, що не надає права покупцеві на включення сум ПДВ в податковий кредит:

- відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- порушення порядку заповнення податковою накладною;

- податкова накладна, виписана платником, звільненим від сплати податку за рішенням суду, після набуття чинності такого рішення суду.

Виключення з цього загального правила встановлене абз. 11 п. 201.10 ст. 201 НК, згідно з яким у разі порушення постачальником порядку заповнення податковою накладною і порядку реєстрації його в Єдиному реєстрі податкових накладних покупець таких товарів/послуг має право прикласти до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, що є основою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до ст. 9 Закону "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні", отримання таких товарів/послуг, що підтверджують факт.

Миндоходов відмічає, що датою складання податкової накладної є дата виникнення податкових зобов'язань у постачальника, а тому отримана, наприклад, в квітні 2013 р. податкова накладна, датована травнем 2013 р. є виписаною з порушенням встановлених правил її зборки.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини