Минсоцполитики листом від 05.07.2013 р. № 290/13/116-13 надав роз'яснення відносно того, як правильно ділити відпустку на частини.
Міністерство відмічає, що основна безперервна частина відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів є однією з частин щорічної відпустки, яка може бути надана працівникові на його прохання. Але ця частина відпустки не обов'язково має бути першою, другою або іншою його частиною.
У листі звертається увага на те, що стаття 12 Закону "Про відпустки" передбачає можливість ділення щорічної відпустки на частиниа не обов'язок працедавця розділити його на частини, як того бажає працівник.
З метою недопущення втрат робочого часу працедавець може і не погодитися розділити відпустку так, як того бажає працівник, а також може запропонувати свої умови ділення щорічної відпустки або не ділити його взагалі.
Минсоцполитики роз'яснює, що невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівникові, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Не буде також порушенням, якщо працівник використовує частину щорічної відпустки в наступному робочому році в терміни, визначені Законом "Про відпустки".
У листі відзначається, що норма відносно ділення відпустки на частини поширюється тільки на щорічну основну відпустку і щорічні додаткові відпустки.
Якщо йдеться про соціальну додаткову відпустку працівникам, що мають дітей, передбаченому ст. 19 Закону "Про відпустки", то на відміну від щорічної відпустки, розподілу на частини він не підлягає.
Проте Минсоцполитики говорить, що робітниця, що має право на соціальну відпустку по двох підставах, може використовувати вказана відпустка, наприклад, спочатку по одній основі тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час по іншою основою тривалістю 7 календарних днів.
Соціальна відпустка по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку надається за заявою жінки повністю або частково в межах встановленого періоду і оформляється наказом (розпорядженням) працедавця (ч. 1 ст. 181 КЗоТ України).
У листі також вказано, що частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною надається жінці повністю або частково впродовж терміну до досягнення дитиною віку трьох років. При цьому жінка або інша вказана особа може на власний розсуд у будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, знаходячись в такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.
Повну базу нормативно-правових актів, аналітики і консультацій можна знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН. Тільки до 30 серпня - первинна ліцензія на будь-яку систему ЛІГА :ЗАКОН - 96 грн. (при продовженні ліцензії на 3 місяці). Поспішаєте підключитися вигідно! |