Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова нагадала особливості верифікації сертифікатів про походження товарів з України

23 серпня 2013, 16:36
229
0
Автор:
Реклама

Державна податкова служба в роз'ясненні від 20.08.2013 р. нагадала про порядок верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів про походження товарів з України.

Так, згідно ч. 1 ст. 47 Митного кодексу верифікація (перевірка достовірності) сертифікатів про походження товару з України здійснюється органами прибутків і зборів в порядку, встановленому КМУ.

При цьому Порядок верифікації сертифікатів про походження товарів з України затверджений постановою уряду від 12.12.2002 р. № 1861. Зокрема, відмічено, що верифікація сертифікатів здійснюється у формі перевірки сертифікату на автентичність (достовірність) і перевірки достовірності відомостей, що містяться в нім (п. 5 Близько № 1861).

Відповідно до п. 6 Близько 1861 перевірка сертифікату на автентичність (достовірність) здійснюється шляхом:

1) отримання підтвердження уповноваженим органом видачі цього сертифікату;

2) перевірки даних сертифікату з інформації, поданої уповноваженим органом;

3) проведення у разі потреби в установленому порядку експертизи бланка сертифікату, відбитку друку і підпису відповідного посадовця уповноваженого органу.

Відповідно до п. 7 Близько № 1861 перевірка достовірності відомостей, що містяться в сертифікаті, здійснюється шляхом:

1) встановлення відповідності вказаного в сертифікаті товару критерію достатньої переробки і інших відомостей, що містяться в сертифікаті;

2) порівняння товару (чи його фотокопії), на який видавався сертифікат, з ідентичним.

Форма акту про проведення верифікації сертифікату про походження товару з України затверджена наказом Державної митної служби від 17.12.2003 р. № 882.

Верифікація сертифікатів здійснюється митними органами у разі виникнення сумнівів з приводу достовірності поданих сертифікатів або відомостей, що містяться в них, а також за поданими в установленому порядку запитами інших державних органів України, митних і інших уповноважених органів іноземних держав впродовж терміну, який не перевищує шести місяців з дати отримання запиту (п. 3 Близько № 1861).

Запити державних органів України, митних і інших уповноважених органів іноземних держав і інші матеріали відносно верифікації сертифікату зберігаються в справах митних органів впродовж трьох років з дати затвердження акту (п. 16 Близько № 1861).

Таким чином, верифікація (перевірка достовірності) сертифікатів про походження товару з України здійснюється у формі перевірки сертифікату на автентичність (достовірність) і перевірки достовірності відомостей, що містяться в нім.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини