23 серпня набув чинності наказ Мінюсту від 02.08.2013 р. № 1607/5яким внесені зміни в деякі накази Міністерства з питань державної реєстрації актів цивільного стану.
Зокрема, змінами в Правила державній реєстрації актів цивільного стану в Україні відмічено, що державна реєстрація акту цивільного стану проводиться відділом РАГСа шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді в Держреєстрі актів цивільного стану громадян і на паперових носіях. Нагадаємо, що 28 липня набув чинності наказ Мінюсту від 03.06.2013 р. № 1057/5 "Про внесення в Державний реєстр актів цивільного стану громадян відомостей актових записів цивільного стану, складених виконавчими органами сільських, селищних, міських (окрім міст обласного значення) рад в електронному вигляді".
Крім того, змінами закріплені наступні положення:
1. У випадках, коли окремі графи актового запису цивільного стану не заповнюються у зв'язку з тим, що відомості, які вносяться в них, документально не підтвердженіа також якщо необхідно відмітити особливості проведення державної реєстрації акту цивільного стану, в графі "Для відміток" робиться відповідна відмітка.
2. У графі "Основа запису відомостей про батька" вказується одно з підстав: місце і дата державної реєстрації браку, номер актового запису про брак; дата подачі загальної заяви батьків про визнання батьківства і проставляються підписи батьків; заява матері дитини і, відповідно, проставляється її підпис.
3. У актовому записі про розірвання браку у графі "Основа державної реєстрації розірвання браку" вказується одно з підстав : назва суду, дата постанови судового рішення, номер справи, дата представлення заяви про розірвання браку дружинами, які не мають дітей, назва суду, дата постанови судового рішення про визнання одного з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним, номер справи.
4. Якщо дружини не з'явилися для проведення державної реєстрації розірвання браку і не повідомили про причину нез'явлення впродовж трьох місяців з дня представлення відповідної заяви, заява втрачає дію.
5. Копії актових записів цивільного стану видаються на підставі постанови (письмового запиту) суду (судді) у зв'язку із справами, які знаходяться в його здійсненні, а також на письмові запити Мінюсту, відділу РАГСа, дипломатичного представництва і консульської установи України, нотаріуса, у веденні якого знаходиться спадкова справа, органу досудового розслідування, інших державних органів, якщо запит зроблений у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених актами законодавства, з вказівкою мети їх витребування.
При цьому вказано, що при складанні актових записів цивільного стану не допускаються скорочення слів, виправлення і стирання.
Що окремі уточнюють змінами наказом № 1607/5 також внесені у:
- Інструкцію по веденню Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затверджену наказом Мінюсту від 24.07.2008 р. № 1269/5;
- Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх відновлень і анулювань, затверджених наказом Мінюсту від 12.01.2011 р. № 96/5.
У зв'язку з набуттям чинності наказу № 1607/5 втратив силу попередній наказ Міністерства від 01.12.2003 р. № 148/5 "Про затвердження Правил заповнення бланків актових записів цивільного стану і свідчень, що видаються на підставі досконалих актових записів, в державних органах реєстрації актів цивільного стану в Україні".
Читайте також:
Закупівлю бланків свідчень про реєстрацію актів цивільного стану здійснюватиме Укргосреестр