Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Учасники ринку знайшли недоліки в проекті про аудиторську діяльність

22 серпня 2013, 09:28
173
0
Автор:
Реклама

Проектом аудиторську діяльність пропонується визначити як незалежну професійну діяльністьяка включає надання послуг з аудиту, огляд фінансової звітності, виконання завдань за поданням упевненості, а також інших аудиторських послуг відповідно до міжнародних стандартів аудиту. Також, передбачається, що замість аудиторського укладення складатиметься що відповідає звіт. Нагадаємо, зараз аудиторською діяльністю вважається підприємницька діяльність, яка включає організаційне і методичне забезпечення аудиту, практичне виконання аудиторських перевірок (аудит) і надання інших аудиторських послуг. Детальніше про проект читайте в матеріалі ЮРЛИГИ : Аудиторам видаватимуть сертифікат з необмеженим терміном дії?

Фахівці Ernst & Young вітають намір Міністерства фінансів посилити відповідальність аудиторів і аудиторських фірм за виконану роботу і ускладнити діяльність тих, хто не виконує вимоги міжнародних стандартів аудиту. В той же час разом з позитивними пропозиціями законопроект містить положення, які не відповідають кращому світовому досвіду. Наприклад, йдеться про обмеженні надання послуг з аудиту і огляду фінансової звітності одному і тому ж суб'єктові більше 7 років підряд (далі - "ротація").

За результатами численних незалежних досліджень в країнах, де введена ротація, спостерігається: відсутність поліпшення якості аудиту при обов'язковій ротації аудиторської фірми, збільшення ризику помилкового аудиторського укладення впродовж перших 2 років аудиту після зміни аудиторської фірми. Директива 2006/43/ЄС від 17 травня 2006 р. "Про обов'язковий аудит річної фінансової звітності і консолідованої фінансової звітності" не вимагає проводити обов'язкову ротацію аудиторської фірми. Вимога по ротації партнера (керівника перевірки) кожні 7 років доки встановлено тільки до обов'язкового аудиту компаній, які є суспільно значущими. Деякі країни, зокрема США і Великобританія, після публічного обговорення і дослідження питання відхилили введення обов'язкової ротації аудиторів. Більше того, останніми роками у ряді країн відмовилися від такої практики, наприклад: в Сінгапурі, Канаді, Кореї, Грузії, Латвії, Чехії, Словаччині та ін.

Олександр Свистичпартнер, керівник аудиторської практики EY в Україні відмічає: "Украй важливо провести публічне обговорення і досягти консенсусу між регуляторами, аудиторськими фірмами, суб'єктами господарювання і користувачами фінансової звітності".

Крім того, підвищення якості фінансової звітності і зміцнення довіри користувачів до неї і аудиторських укладень, можна досягти не за допомогою ротації, а іншими, ефективнішими, з точки зору міжнародного досвіду, методами:

- підвищення ролі аудиторських комітетів в структурі корпоративного управління суспільно значущих компаній. Адже саме аудиторські комітети разом з виконанням інших обов'язків оцінюють якість послуг і незалежність аудиторської фірми.

- поліпшення системи внутрішнього контролю, у тому числі введення інституту обов'язкового внутрішнього аудиту в суспільно значущих компаніях, з підпорядкуванням такої служби аудиторському комітету.

- підвищення відповідальності аудиторського комітету і керівництва підприємства за повноту і достовірність інформації, що розкривається у фінансовій звітності, а також за вибір аудитора. Наявність відповідальності мотивуватиме керівництво компаній доручати проведення аудиту саме незалежним аудиторам, а не так званим "зручним", "дружнім", "дешевим" аудиторам.

- здійснення ефективного зовнішнього контролю якості аудиту.

За інформацією EY.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини