Класичні дослідження учених И. Сеченова, В. Пидгаецкого і інших показали економічну і фізіологічну доцільність 8-годинного робочого дня трудящих. Проте, міркують депутати Олександр Турчинов і Андрій Павлівський, науковий підхід до визначення тривалості робочого дня вимагає враховувати в цій тривалості час пересування по дорозі на роботу і з роботи. Виснажлива дорога в задушливому, переповненому людьми громадському транспорті до місця роботи на початку робочого дня і додому у кінці робочого дня часто відбирає 2-3 часи законного відпочинку.
У зв'язку з цим депутати зареєстрували у ВР проект № 3104 про внесення змін до Кодексу законів про працю України відносно скорочення тривалості робочого часу. Так, згідно з проектом:
- скорочується норма тривалості робочого часу працівників, передбачена ст. 50 КЗоТ з 40 до 38 годин в тиждень;
- зменшується скорочена тривалість робочого часу, передбачена ст. 51 КЗоТ: для працівників у віці від 16 до 18 років - з 36 до 34 годин в тиждень, для осіб у віці від 15 до 16 років (учнів у віці від 14 до 15 років, працюючих в період канікул) - з 24 до 22 годин в тиждень, для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, - з 36 до 34 годин в тиждень.