Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін повідомив, який порядок функціонування добровільної пожежної охорони

21 серпня 2013, 14:27
317
0
Автор:
Реклама

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Кодексу цивільного захисту Кабмін постановою від 17.07.2013 р. № 564 затвердив Порядок функціонування добровільної пожежної охорони.

Так, відповідно до Порядку, добровільна пожежна охорона створюється з метою проведення заходів по запобіганню виникненню пожеж і організації їх гасіння.

Для забезпечення функціонування добровільної пожежної охорони утворюються пожежно-рятувальні підрозділи:

- за рішенням керівника суб'єкта господарювання - з числа його працівників;

- за рішенням органу місцевого самоврядування - з числа жителів відповідного населеного пункту.

Порядок забезпечення діяльності пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони, права і обов'язки осіб, які є їх членами, визначаються положенням про добровільну пожежну охорону, яка затверджується органом місцевого самоврядування, керівником суб'єкта господарювання, що їх утворили, за узгодженням з територіальним органом ГСЧС.

При цьому пожежно-рятувальні підрозділи добровільної пожежної охорони можуть утворюватися незалежно від підрозділів державної, відомчої або місцевої пожежної охорони.

Основними завданнями пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж і нещасних випадків на них, гасіння пожеж, порятунок людей, а також надання допомоги в ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.

Так, пожежно-рятувальні підрозділи добровільної пожежної охорони утворюються як:

- пожежна дружина - підрозділ, забезпечений пожежними мотопомпами і первинними засобами для гасіння пожеж;

- пожежна команда - підрозділ, забезпечений пожежними автомобілями або іншою необхідною технікою для гасіння пожеж.

Фінансування і матеріально-технічне забезпечення добровільної пожежної охорони здійснюється за рахунок засобів місцевих бюджетів і засобів суб'єктів господарювання, а також членських внесків, дотацій, прибули від здійснення господарської діяльності, прибули від майна добровільної пожежної охорони, дивідендів, надходжень від страхових компаній, пожертвувань юридичних і фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

При цьому члени пожежної дружини (команди) підлягають обов'язковому особистому страхуванню відповідно до Законом "Про страхування".

Також відмічено, що розмір і умови виплати винагороди членам пожежної дружини (команди) встановлюються відповідно до ч. 3 ст. 126 Кодексу цивільного захисту.

У свою чергу, відмічено, що контроль за діяльністю пожежної дружини (команди) здійснює відповідний орган місцевого самоврядування, керівник суб'єкта господарювання і територіальний орган ГСЧС.

Нагадаємо, що з 1 липня почав діяти Кодекс цивільного захисту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини