Народний депутат Вадим Колесниченко учора, 20 серпня, зареєстрував законопроект № 3103 відносно зовнішньополітичного курсу України, яким пропонується виключити деякі положення законів, а також відмінити ряд документів відносно такої мети України як придбання членства в ЄС. Зокрема, відмінити нардеп пропонує:
1) Указ Президента України "Про затвердження Стратегії інтеграції України в Європейський Союз" № 615/98;
2) Розпорядження Кабміну "Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері інформування і налагодження комунікації з громадськістю з актуальних питань європейської інтеграції України на період до 2017 року" № 168-р;
3) Постанова Кабміну "Про затвердження Державної цільової програми підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської інтеграції і євроатлантичної співпраці України на 2008 - 2015 роки" № 974.
У пояснювальній записці депутат відмічає, що згідно зі всеукраїнським соціологічним дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в травні 2013 року, 39,8% українців виступають за вступ України в Митний союз, 36% опитаних дотримуються думки, що краще укласти угоду про асоціацію з ЄС, а 22% - не визначилися. Крім того, 50% підтримують вступ в ЄС, 42% - створення єдиної держави з Російською Федерацією і Білоруссю згідно з опитуванням дослідницької групи "Рейтинг" у березні 2013 р. При цьому 25% опитаних підтримують об'єднання з РФ і Білоруссю з одночасним вступом в ЄС, 41% вважають за доцільне підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а 38% - підтримують приєднання до Митного союзу.
Пан Колесниченко вважає, що в Законі "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" і Закон "Про основи національної безпеки України" Верховною Радою довільно закріплено єдиним вектором зовнішньополітичної інтеграції отримання членства в Європейському Союзі. Крім того, посилаючись на Конституцію, депутат стверджує, що питання зовнішньополітичного курсу повинне вирішувати виключно український народ.
Згідно з оцінками Інституту економіки і прогнозування, загальний позитивний ефект вступу в Митний Союз для України оцінюється в 219 млрд. доларів (у цінах 2010 року) або плюс 12,2 млрд. доларів до вітчизняного ВВП щорічно (тобто в середньому близько 6% додаткового росту ВВП). При цьому в перші роки інтеграції зросте експорт з України в Росію продукції машинобудування, питома вага якої в структурі приросту складе 36-40%, а металургійній продукції - 22-42%. Тоді як при вступі в ЄС Україна зіткнеться з падінням ВВП в середньому на 2-3 % в рік, а також із закриттям ряду виробництв, втратою цілих галузей економіки
Відмітимо, згідно із запропонованими змінами до Закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" до принципів зовнішньої політики віднесено забезпечення стратегічного партнерства України з Митним Союзом Євразійської економічної спільноти. Крім того, основними принципами внутрішньої політики в економічній сфері є не лише переклад українських газо-, нефтетранспортных і електричних мереж на умови функціонування, діючі в державах ЄС, але і на умови, діючі в Євразійській економічній спільноті.