26 липня 2013 р. Міністерством юстиції прийнято наказ № 1526/5який покликаний збалансувати вплив на підсумкову оцінку окремих критеріїв оцінки претендентів, що беруть участь в конкурсі з відбору адвокатів, що залучаються до надання безкоштовної правової допомоги.
Зокрема, питомий вага критерію "досвід адвокатської діяльності" понижений з 0,33 до 0,2, тоді як вага критерію "мотивація до надання безкоштовної правової допомоги" збільшений з 0,06 до 0,08, що створює додаткові можливості для мотивованих молодих адвокатів приєднатися до надання правової допомоги. Це особливо важливо, враховуючи необхідність оптимізації пулу адвокатів в окремих регіонах і враховуючи потребу у безперебійному функціонуванні системи в умовах подальшого її розширення.
Нагадаємо, четвертий конкурс по відбору безкоштовних адвокатів пройде восени. У Мінюсті заявлялищо перевага віддаватиметься претендентам, які мають відповідну спеціалізацію і грунтовні знання цивільного і адміністративного законодавства. Крім того, Мінюст надав тренерів адвокатам, що надають безкоштовну правову допомогу.
Несуттєво зменшена питома вага критеріїв "спеціалізація адвоката" (з 0,12 до 0,1) і "наявність або відсутність заяв (скарг) про поведінку адвоката і застосування до нього впродовж останніх трьох років дисциплінарних стягнень" (з 0,12 до 0, 1). Зате питома вага критерію "повнота виконання претендентом тестового завдання" збільшений на 60% (з 0,25 до 0,4). Тестові завдання складені таким чином, що адвокатам без великого досвіду роботи необхідно отримати виключно високу оцінку за результатами здачі тестового завдання для включення в реєстривраховуючи встановлений Міністерством юстиції прохідний бал (3,6).
За інформацією Координаційного центру за поданням правової допомоги.
Також читайте:
Безкоштовним адвокатам до кінця роки поставлять оцінки?
Безкоштовних адвокатів чекають зміни в оплаті послуг і відшкодуванні витрат
Як правильно обчислювати суму винагороди безкоштовним адвокатам?