Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Який порядок внесення записів в трудові книжки осіб, зайнятих на тимчасових роботах?

15 серпня 2013, 15:46
5158
0
Автор:
Реклама

Минсоцполитики в листі від 05.06.2013 р. № 6058/0/14-13/026 нагадало наступні особливості порядку внесення записів в трудові книжки осіб, що беруть участь в роботах тимчасового характеру, і їх права на продовження виплати посібника з безробіття:

1. Відносно порядку внесення в трудову книжку працівників запису про тимчасову роботу

Відповідно до Порядком організації громадських і інших робіт тимчасового характеру з особами, що беруть участь в громадських і інших роботах тимчасового характеру, працедавці укладають у письмовій формі термінові трудові договори на термін, який сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

Про участь осіб в таких роботах працедавці вносять записи в трудові книжки згідно із законодавством про працю. Порядок ведення трудових книжок працівників визначається постановою КМУ "Про трудові книжки працівників" № 301 і Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників.

2. Чи буде трудова книжка видаватися центром зайнятості працівникові, який продовжує перебувати на обліку

Відповідно до Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних і ведення обліку осіб, що шукають роботу, під час проведення реєстрації працівник територіального органу Держзайнятості заповнює в Єдиній інформаційно-аналітичній системі Держзайнятості персональну картку, в якій вказуються персональні дані безробітногозокрема зведення про останнє місце роботи або вид діяльності згідно ч. 1 ст. 4 Закону "Про зайнятість населення", основа для припинення трудових стосунків відповідно до запису в трудовій книжці або інших видів діяльності, що підтверджено документально.

Підпунктом "е" п. 2.18 Інструкції передбачено, що органи державної служби зайнятості уповноважені вносити безробітним особам запису про період отримання посібника з безробіття. Але Міністерство звертає увагу, що трудові книжки безробітних осіб, зареєстрованих в Державній службі зайнятості, знаходяться у цих осіб.

Відповідно до п. 1.3 Інструкції при працевлаштуванні на роботу (у тому числі на тимчасову) працівники зобов'язані подавати працедавцеві трудову книжку, оформлену в установленому порядку.

3. Стосовно контролю за внесенням в трудову книжку запису про тимчасову роботу працівника, що перебуває на обліку в центрі зайнятості

Згідно ст. 48 Кодексу законів про працю трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. При цьому трудові книжки ведуться на усіх співробітників, працюючих на підприємстві, в установі, організації або у фізособи понад п'ять днів.

Пунктом 2.4 Інструкції встановлено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, перекладі на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди і заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а у разі звільнення - в день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства про працю з питань трудових стосунків здійснює Держінспекція з питань праці відповідно до Положення, затвердженого Указом Президента № 386.

4. Відносно дій працівника у разі, якщо запис про його тимчасову роботу не зроблений в трудовій книжці

Обов'язок працедавця вносити відповідні записи в трудову книжку про трудову діяльність працівника встановлений Кодексом законів про працю України, Інструкцією і іншими законодавчими актами.

У разі порушення працедавцем встановленого законодавством обов'язку працівник має право звернутися із скаргою до Державної інспекції України з питань праці.

5. З приводу правомірності звернення в центр зайнятості або до працедавця стосовно виправлення помилки в записі відносно тимчасової роботи

Порядок виправлення неправильного або неточного запису про роботу визначений частиною другою Інструкції.

Згідно з пунктом 2.6 Інструкції у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, в якому був зроблений відповідний запис.

Так, Минсоцполитики нагадує, що Держзайнятості таким правом не наділено.

6. Відносно права особи, з яким укладають термінові трудові договори на заміщення тимчасово відсутнього основного працівника, продовжувати перебувати на обліку в центрі зайнятості

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 44 Закону "Про зайнятість населення" зареєстровані безробітні мають право на збереження виплати посібника з безробіття на період участі в громадських і інших роботах тимчасового характеру (тривалістю до 180 днів).

Згідно п. 5 Порядку організації громадських і інших робіт тимчасового характеру громадські і інші роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини