Державна служба гірського нагляду і промислової безпеки України в листі від 27.06.2013 р. № 6217/0/5-10/6/13 надала роз'яснення відносно порядку повної або часткової зупинки виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.
Зокрема, в документі повідомляється, що обгрунтованість заборони на виконання робіт, виробництва має бути підтверджена адміністративним судом. Також сказано, що заборона не застосовуєтьсяа розпорядження підлягає негайній відміні органом державного нагляду (контролю) у разі, якщо:
1) територіальне управління у встановлений Законом термін не звернулося до адміністративного суду з відповідним позовом;
2) позовна заява повернена територіальному управлінню постановою адміністративного суду і така постанова набрала законної сили;
3) адміністративний суд прийняв постанову, якою відмовив територіальному управлінню в підтвердженні обгрунтованості заборони робіт (виробництва), або постанова про відсутність підстав для вжиття таких заходів і така постанова набрала законної сили;
4) впродовж 30 робочих днів з дня видання (прийняття) відповідного розпорядження про заборону робіт (виробництва) його обгрунтованість не підтверджена постановою адміністративного суду, що набрала законної сили.
При цьому застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом територіального управління, а також вжиті територіальним управлінням заходи, обгрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, відміняються адміністративним судом в порядку, встановленому процесуальним законом.
У випадку якщо заборона виконання робіт, виробництва підтверджений адміністративним судом, застосовується процедура пломбування відповідних об'єктів (машин і механізмів) в порядку, визначеному Положенням про організацію і здійснення державного гірського нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки і охорони праці в системі Госгорпромнадзора.
Якщо виявлені під час здійснення перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкту) порушення не несуть загрозу життя працюючих і не потребують заборони виконання робіт, виробництва, на підставі відповідного акту складається припис в порядку, визначеному Положенням.
Нагадаємо, що з 1 липня контролюючі органи можуть забороняти госпдіяльність тільки через адмінсуд.