Листом від 06.08.2013 р. № 2950/05-15-13 Укргосреестр доповнив лист від 14.01.2013 р. № 07-06-15-13 стосовно проведення державної реєстрації прав на земельну ділянку і їх обтяжень на підставі документів, по яких перехід права власності на нерухоме майно почався, проте відповідно до законодавства, яке діяло до 1 січня 2013 р., не завершена процедура його оформлення або реєстрації.
Укргосреестр вказав, що згідно частини 1 ст. 125 Земельного кодексуу редакції, що діяла до 01.05.2009 р., право власності і право постійного користування на земельну ділянку виникає після отримання його власником або користувачем документущо засвідчує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, і його державній реєстрації. В той же час право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою до 01.01.2013 р. упевнялося державними актами.
Відповідно до пункту 4.2 Тимчасового порядку ведення Державного реєстру земель (що втратило силу) державна реєстрація держакту на право власності на земельну ділянку, держакту на право постійного користування земельною ділянкою, договори оренди землі робилася шляхом внесення записів реєстрації в книгу реєстрації.
Згідно з пунктом 3 розділи II Завершальних положень Закону "Про внесення змін до Закону "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно і їх обмежень" і інших законодавчих актів України" державна реєстрація права власності, права користування (сервітут) земельними ділянками, права постійного користування земельними ділянками, договорів оренди земельних ділянок, права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права забудови земельної ділянки (суперфиций) проводилася територіальними органами земельних ресурсів до 01 січня 2013 року.
Укргосреестр вказав, що за таких умов цивільно-правовий договір відносно земельної ділянки, в якій вказувалося, що право власності виникає з моменту отримання або реєстрації держакту, свідоцтво про право на спадок на земельну ділянку, рішення суду про визнання права власності на земельну ділянку і тому подібне, у разі неотримання власником держакту про право власності на земельну ділянку до 1 січня 2013 р. є основою для проведення державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.