Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст вирішив, як проводити антикорупційну експертизу

12 серпня 2013, 11:53
226
0
Автор:
Реклама

Наказом від 05.08.2013 р. № 1608/5 Мінюст затвердив Порядок проведення антикорупційної експертизи.

Відповідно до Порядку завданнями антикорупційної експертизи є:

1) проведення комплексного дослідження нормативно-правових актів і проектів нормативно-правових актів з метою виявлення корупційних чинників;

2) підготовка обгрунтованих висновків про наявність або відсутність в нормативно-правових актах і проектах нормативно-правових актів корупційних норм, надання пропозицій і рекомендацій по їх усуненню.

Антикорупційна експертиза чинних нормативно-правових актів здійснюється відносно законів, актів Президента і Кабміну в таких сферах:

1) прав і свобод людини і громадянина;

2) повноважень органів державної влади і органів місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

3) надання админуслуг;

4) розподіли і витрачання засобів держбюджету і місцевих бюджетів;

5) конкурсних (тендерних) процедур.

Для здійснення антикорупційної експертизи чинних нормативно-правових актів Мінюст може притягати фахівців держорганів, інших підприємств, установ, організацій, а також експертів міжнародних організацій, представників громадських об'єднань (за згодою).

Антикорупційна експертиза нормативно-правових актів державних органів, нормативно-правові акти яких підлягають держреєстраціїздійснюється при такій реєстрації. Результати антикорупційної експертизи вказуються в укладенні про державну реєстрацію, доопрацювання, відмову в держреєстрації відповідного акту.

Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів проводиться як складова частина їх правової експертизи. Результати проведення антикорупційної експертизи відбиваються в укладенні Мінюсту за результатами його правової експертизи, в якому робиться загальний висновок про наявність корупційних чинників і подаються пропозиції відносно можливих шляхів доопрацювання проекту нормативно-правового акту у разі їх виявлення.

Встановлено, що антикорупційна експертиза чинних нормативно-правових актів і проектів нормативно-правових актів проводиться структурними підрозділами апарату Мінюсту, відповідальними за здійснення правової експертизи. Антикорупційна експертиза чинних нормативно-правових актів проводиться з 1 січня 2014 року.

Антикорупційна експертиза нормативно-правових актів держорганів, нормативно-правові акти яких підлягають держреєстрації, здійснюється при такій реєстрації структурними підрозділами апарату і територіальних органів Мінюсту, відповідальними за проведення держреєстрації нормативно-правових актів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини