У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 3022 відносно розвитку тваринницької області агропромислового комплексу. Депутати, що подали законопроект, заклопотані низькою якістю молока, основним постачальником якої є приватні домогосподарства. Така ситуація закриває молочній продукції, зробленій вітчизняними молокопереробними підприємствами, вихід на експортні постачання і значно звужує можливості таких підприємств.
"Виходячи з ситуації, що склалася, найбільш ефективним є розподіл функцій по виробленню і заготівлі молока. Вироблення молока може здійснюватися окремими домогосподарствами або кооперативом громадян - власників великої рогатої худоби, яка грунтуватиметься виключно на принципах необхідності формування товарних партій сільгосппродукції. При цьому функцію попередньої обробки (фільтрації, охолодження) і тимчасового зберігання молока може виконувати окремий суб'єкт господарювання"- пояснюють народні обранці.
Депутати пропонують ввести в правову базу нові поняття "Центр заготівлі молока" і "доїльна установка". Стаття 14 Податкового кодексу може бути доповнена двома пунктами, определящими:
- центр заготівлі молока як будівля або приміщення, призначені для доїння корів, на стаціонарних доїльних установках з номінальною кількістю обслуговуваних корів не менше 200 голів; попередньої фізичної обробки молока і тимчасового зберігання молочної сировини;
- доїльну установку як комплекс взаємозв'язаних машин і апаратів для доїння корів і первинної обробки молока. Комплекс включає поточну автоматичну або напівавтоматичну лінію, на якій проводять переддоїльну підготовку тварин, доїння молока доїльними апаратами, облік молока від кожної корови (групи корів), транспортування молока в накопичувальні ємності, його фільтрацію, охолодження і зберігання.
Суб'єктові господарювання, який через центри заготівлі молока проводитиме діяльність по доїнню корів, що містяться населенням, первинній обробці сирого молока і тимчасового зберігання молочної сировини, з наступним постачанням молочної сировини молокопереробним підприємствам, надається статус сільгосппідприємства і можливість вибору спеціального режиму оподаткування ПДВ.
Згідно із законопроектом в перелік об'єктів, по яких сільгосптоваровиробникам відшкодовується 50 % вартостей будівництва і реконструкції, включаються центри заготівлі молока з номінальною кількістю корів, що обслуговуються, не менше 200 голів.