Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнято нове Положення про здійснення финмониторинга при фінансових операціях

7 серпня 2013, 15:42
424
0
Автор:
Реклама

Відповідно до Законом "Про попередження і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" Мінфін наказом від 28.05.2013 р. № 561 затвердив Положення про здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу, держрегулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Госфинмониторинг.

Положенням встановлюються загальні вимоги до організації і проведення финмониторинга суб'єктами первинного фінансового моніторингу і їх відособленими підрозділами, держрегулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Госфинмониторинг, а саме:

- суб'єктами підприємницької діяльності, які роблять посередницькі послуги під час здійснення операції по купівлі-продажу нерухомого майна;

- фізособами-підприємцями і юрособами, які проводять фінансові операції з товарами (виконують роботи, роблять послуги) за готівку, за умови, що сума такої фінансової операції рівна або перевищує 150 000 гривен або рівна або перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 150 000 гривен, у випадках, передбачених Законом.

Так, Положенням регулюються наступні питання:

- призначення працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу;

- встановлення правил і програм проведення фінансового моніторингу;

- здійснення ідентифікації клієнтів і вивчення їх фінансової діяльності;

- виявлення фінансових операцій, які підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу і які можуть бути пов'язані, торкаються або призначені для фінансування тероризму;

- зупинка фінансових операцій;

- підготовка персоналу суб'єкта (відособлених підрозділів) відносно виконання вимог законодавства у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

При цьому згідно з нормами документу у цьому Положенні під фінансовими операціями з товарами (виконанням робіт, наданням послуг) за готівку слід розуміти:

- внесення готівки в касу суб'єкта (відособленого підрозділу);

- внесення готівки в касу банку (філії іноземного банку), в якому відкритий рахунок суб'єкта;

- внесення готівки в касу банку (філії іноземного банку) з подальшим їх перерахуванням на рахунок, відкритий суб'єктом в іншому банку (філіях іноземного банку).

Наказ набуває чинності через 30 днів з дня його офіційної публікації.

З моменту набуття чинності документу, втратить силу попередній наказ Госфинмониторинга від 05.08.2010 р. № 128 "Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Державний комітет фінансового моніторингу України".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини