За результатами опрацювання проекту постанови Кабміну "Деякі питання реалізації Закону "Про гуманітарну допомогу" голова Держпідприємництва Михайло Бродський відмовив в узгодженні відповідного проекту постанови.
Цим документом пропонується, серед іншого, затвердити Порядок проведення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного і радіологічного контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги, що ввозяться на митну територію України. Проте, представлений проект постанови не містить чіткого механізму проведення контролю товарів, що ввозятьсязате передбачає посилання на нормативно-правові акти різної юридичної сили - від законів України до актів центральних органів виконавчої влади, які взагалі не регулюють ніяких питань, пов'язаних з ввезенням на територію України гуманітарної допомоги.
Враховуючи, що використання (споживання) товарів гуманітарної допомоги потенційно несе в собі ризик для життя і здоров'я населення і враховуючи особливий статус суб'єктів, які ввозять на територію України такі товари, контроль якості і безпеки цих товарів повинен здійснюватися в жорсткому порядку. При цьому, позиція Служби така - необхідно введення відповідальності контролюючих органів за достовірність і об'єктивність проведених заходів контролю товарів гуманітарної допомоги.
В той же час, за результатами робочого засідання з представниками розробника була досягнута згода відносно того, що держава повинна нести відповідальність за товар, що потрапляє безкоштовно в Україну.
За інформацією Держпідприємництва.