Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроект Кивалова про визначення правового статусу судових працівників вимагає доопрацювання

6 серпня 2013, 13:37
178
0
Автор:
Реклама

Головне науково-експертне управління в укладенні від 5 серпня рекомендувало Сергію Кивалову допрацювати законопроект № 2455ащо стосується визначення правового статусу працівників апаратів вищих спеціалізованих, апеляційних і місцевих судів.

Законопроектом запропоновано внести зміни в ст. 46 Закону "Про державну службу" і включити в круг державних службовців, яким встановлюється надбавка у розмірі 100 % посадового окладу за здійснення правової, фінансово-економічної, професійної експертизи і / або розробки або редагування пропозицій по формуванню державної політики, проектів нормативно-правових актів і / або ухвалених Верховною Радою законів, що поступили на підпис Президентові, держслужбовців, працюючих в апаратах вищих спеціалізованих судів.

Як вказано в пояснювальній записці, посаді держслужби в Секретаріаті КСУ, в апаратах вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів і судів першої інстанції взагалі не віднесені ні до якої групи або підгрупи держслужбовців, а згідно частини 5 ст. 149 Закону "Про судоустрій і статус суддів" правовий статус працівників апарату суду визначається Законом "Про державну службу", умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного і транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на принципах, встановлених для відповідної категорії працівників апаратів центральних і місцевих органів виконавчої влади.

С. Кивалов хоче встановити, що:

1) посаді держслужби в апаратах вищих спеціалізованих судів відносяться до підгруп I - 1, II - 1, III - 1, IV - 1, V - 1;
2) посади держслужби в апаратах апеляційних судів відносяться до підгруп I - 2, II - 2, III - 2, IV - 2, V - 2;
3) посади держслужби в апаратах місцевих судів відносяться до підгруп I - 3, II - 3, III - 3, IV - 3, V - 3;
4) посади помічників суддів вищих спеціалізованих судів відносяться до підгрупи III - 1, а посади помічників суддів апеляційних і місцевих судів відносяться до підгруп IV - 1 і V - 1.

Головне науково-експертне управління рахує ідею законопроекту в цілому корисною, оскільки ухвалення Закону "Про державну службу" від 17 листопада 2011 р. № 4050 - VI, який набуде чинності з 1 січня 2014 року, спричинило виникнення правового пропуску по класифікації посад працівників судів усіх рівнів. В той же час, в укладенні вказано, що законопроектом № 2455а пропонується фрагментарне рішення цієї проблеми, до чого призводить непослідовний і суперечливий зміст деяких новел. Зокрема, спостерігається відсутність чітких критеріїв віднесення працівників апаратів вищих спеціалізованих, апеляційних і місцевих судів до відповідних груп і підгруп посад держслужби. Також відмічено, що проблема комплексного врегулювання правового статусу працівників судів усіх рівнів залишається актуальною, оскільки і поданий С. Киваловым законопрокт № 2741 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (відносно правового статусу працівників апарату Верховного Суду України) " на сьогодні не прийнятий.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини