У листі від 02.07.2013 р. № 5976/6/99-99-19-04-02-15 Миндоходов надало роз'яснення відносно права на податковий кредит.
Зокрема, вказано, що згідно з пунктом 184.1 ст. 184 Податкового кодексу реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках.
У разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який починається з дня, що йде за останнім днем попереднього податкового періоду, і закінчується днем анулювання реєстрації.
Крім того, згідно з пунктом 184.7 ст. 184 НК платник податків, у разі анулювання його реєстрації в якості платника ПДВ, зобов'язаний визначити податкові зобов'язання по товарах / послугам, необоротним активам, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту і які не були використані в операціях оподаткувань у рамках господарської діяльності, не пізніше за дату анулювання його реєстрації в якості платника податку.
Миндоходов вказало, що день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем його реєстрації як платника податку і останнім днем, коли платник ПДВ повинен визначити податкові зобов'язання по податку, а значить, в день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа має право виписувати податкові накладні.
Наприклад, якщо датою анулювання реєстрації платника ПДВ є 31.03.2013 р., податкові накладні, виписані 31.03.2013 р. таким платником, визнаються дійсними.