1 серпня набула чинності постанова Кабміну від 22.05.2013 р. № 436яким затверджений Порядок відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти військового нерухомого майна, що підлягають реалізації, і земельних ділянок, що вивільняються в процесі реформування Збройних Сил і Державної спеціальної служби транспорту. Документ прийнятий згідно відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону "Про використання земель оборони" і ч. 3 ст. 6 Закону "Про правовий режим майна у Збройних Силах України".
Порядок визначає процедуру відчуження земельних ділянок разом з розташованими на них об'єктами нерухомого військового майна (військове містечко, частина військового містечка, окрема будівля, споруда (далі - об'єкти нерухомого військового майна), які підлягають реалізації, і інших земельних ділянок, які вивільняються в процесі реформування Збройних Сил і Госспецтрансслужбы, на земельних торгах.
Згідно з Порядком, заходи по відбору земельних ділянок здійснюються організаторами земельних торгів за участю Міноборони або Адміністрації Госспецтрансслужбы. Фінансування відмічених заходів здійснюється за рахунок засобів організаторів земельних торгів і Міноборони або Адміністрації Госспецтрансслужбы згідно з відповідними бюджетними призначеннями.
Ринкова вартість земельної ділянки разом з розташованими на ній об'єктами нерухомого військового майна визначається за результатами експертної грошової оцінки земельної ділянки, проведеної відповідно до Методикою експертної грошової оцінки земельних ділянок з урахуванням незалежної оцінки відмічених об'єктів, проведеної виконавцем робіт з оцінки відповідно до Методикою оцінки майна. В цьому випадку складається звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка містить розділ про незалежну оцінку об'єктів нерухомого військового майна. Відмічено також, що експертна грошова оцінка проводиться з урахуванням подальшої зміни цільового призначення земельної ділянки.
До участі в земельних торгах допускаються фізичні і юридичні особи, які сплатили встановлений виконавцем земельних торгів реєстраційний і гарантійний внески, подали у встановлений термін заяву на участь в земельних торгах з необхідними документами і зареєстровані виконавцем земельних торгів як учасники земельних торгів. Реєстраційний і гарантійні внески перераховуються на рахунок виконавця земельних торгів. При цьому учасниками земельних торгів по Закону "Про використання земель оборони" не можуть бути іноземні держави, іноземні юридичні особи і іноземці. Обмеження кількості учасників, які беруть участь в земельних торгах, заборонене.
Документ також передбачає детальну процедуру опису порядку проведення таких земельних торгів, а також особливості фіксації їх результатів та ін. Крім того, постановою Кабміну № 436 відповідних змін також внесені в постанову від 28.12.2000 р. № 1919 "Про порядок відчуження і реалізації військового майна Збройних Сил".