У листі від 20.06.2013 р. № 333/18/99-13 Минсоцполитики надало роз'яснення відносно застосування пропорційного розподілу при численні среднедневной зарплати для розрахунку допомоги у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Зокрема, вказано, що якщо сума оплати праці (з урахуванням оплати відпустки) в місяці розрахункового періоду перевищує максимальну величину місячної зарплати, необхідно здійснити пропорційний розподіл заробітної плати, з якою сплачені страхові внески.
Якщо застрахована особа в розрахунковому періоді частина місяця знаходилося у відпустці і сума оплати праці (з урахуванням оплати відпустки) менше максимальної величини (граничної суми) місячної зарплати, при численні середньої зарплати для нарахування посібника з тимчасової непрацездатності включаються виплати за відпрацьовані дні без пропорційного розподілу.
Минсоцполитики роз'яснило, що встановлену Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування черговість обліку виплат при визначенні максимальної величини бази нарахування єдиного внескунеможливо застосувати для пропорційного розподілу при численні среднедневной зарплати для розрахунку посібника з тимчасової втрати працездатності, оскільки база нарахування єдиного внеску є ширшою і включає виплати, які при розрахунку вищезгаданої допомоги не враховуються.
Нагадаємо, що, як вказано у листі Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності № 04-29-666при численні середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат не враховуються усі виплати, у тому числі і виплати, передбачені пунктом 2.3 (інші заохочувальні і компенсаційні виплати) Інструкції за статистикою заробітної плативироблені в місяці, який виключається з розрахункового періоду.