Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінохоронздоров'я вирішило, як надавати психіатричну допомогу дітям

31 липня 2013, 14:13
583
0
Автор:
Реклама

Наказом від 18.05.2013 р. № 400 Мінохоронздоров'я затвердило Порядок надання психіатричної допомоги дітям.

Встановлено, що система охорони психічного здоров'я дітей включає організацію надання :

- первинній медичній допомозі безпосередньо за місцем проживання (перебування);

- амбулаторній психіатричній допомозі;

- стаціонарній психіатричній допомозі з чітким розмежуванням психіатричної допомоги дітям і дорослим і розмежуванням видів і об'ємів її надання.

Відповідно до Порядку первинна меддопомога дітям з розладами психіки і поведінки виявляється лікарями загальної практики - сімейними лікарями, лікарями-педіатрами і дитячими лікарями-психіатрами.

Вторинна (спеціалізована) психіатрична допомога забезпечується:

- в амбулаторних умовах- консультативно-діагностичними підрозділами лікарні, міськими дитячими лікарнями, лікарнями відновного лікування, спеціалізованими дитячими медичними центрами;

- в стаціонарних умовах - багатопрофільними лікарнями планового лікування, лікарнями відновного (реабілітаційного) лікування, спеціалізованими медичними центрами, міськими дитячими лікарнями.

Третинна (високоспеціалізована) психіатрична допомога дітям надається:

- при важких поєднаних психічних розладах, зокрема, у випадках подвійної діагностики психічного розладу і залежності від психоактивних речовин і алкоголю;

- при психічних розладах, лікування яких вимагає застосування високоспеціалізованих методів психотерапії, зокрема, когнітивно-поведінкової терапії, діалектичної поведінкової терапії, міжперсональної, сімейної терапії, прикладного поведінкового аналізу;

- хворим підлітковою шизофренією;

- дітям з іншими психотичними станами, розладами харчової поведінки, розладами із спектру аутизму;

- хворим епілепсією у поєднанні з психічними і поведінковими розладами.

Надання третинної (високоспеціалізованою) психіатричної допомоги забезпечується обласними (міськими) дитячими лікарнями, спеціалізованими психіатричними установами охорони здоров'я і науково-дослідними інститутами Національної академії медичних наук і Мінохоронздоров'я відповідно до медичних свідчень.

Госпіталізація дітей для надання стаціонарної психіатричної допомоги здійснюється через дитячий приймальний кабінет (відділення) установ охорони здоров'я за наявності напряму і свідчень :
- по напряму дитячого лікаря-психіатра;
- за екстреними свідченнями за рішенням лікаря-психіатра бригади швидкої медичної допомоги;
- на прохання дитини у віці від 14 до 18 років;
- на прохання батьків, інших законних представників дитини;
- за рішенням (із згоди) органів опіки і опікування;
- при перекладі з інших дитячих медустанов (після консультаційного огляду лікаря-психіатра дитячого) з усвідомленої згоди законних представників дитини і дитини у віці від 14 до 18 років;
- по напряму сімейного лікаря, лікарів-фахівців (після консультативного огляду дитячого лікаря-психіатра).

Госпіталізація дітей, що страждають на психічні і поведінкові розлади, може здійснюватися в добровільній або примусовій (без усвідомленої згоди дитини, батьків, у випадках, передбачених ст. 13, 14 Закону "Про психіатричну допомогу", зокрема, якщо дитина здійснює дії, що представляють безпосередню небезпеку для нього або навколишніх) формах. У випадках, коли примусова госпіталізація дитини у віці від 14 до 18 років до психіатричної установи комісія лікарів-психіатрів визнає доцільною, представник психіатричної установи, в якій знаходиться дитина, впродовж 24 годин направляє до суду по місцезнаходженню установи заява про госпіталізацію дитини в примусовому порядку на підставах, передбачених ст. 14 Закону "Про психіатричну допомогу".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини