Асоціація "Український Кредитно-банківський Союз" звернулася до парламенту з аргументами про необхідність відхилення законодавчої ініціативи, спрямованої на впровадження додаткових вимог відносно обов'язкового надання переліку інформації в рекламних оголошеннях споживчого кредитування. Такі вимоги містяться в проекті № 2492а детальніше про яке читайте в матеріалі ЮРЛИГИ.
Згідно з проектом подібна реклама повинна містити наступну інформацію:
1) тип процентної ставки, фіксована, плаваюча або обоє з них, разом з детальною інформацією про будь-які збори і послуги (реєстратора, нотаріуса, страховика, оцінювача і так далі), пов'язані з отриманням кредиту і укладенням договору про надання споживчого кредиту, які включаються в загальні витрати споживача на кредит;
2) загальну суму кредиту;
3) річну процентну ставку за кредитом;
4) термін, на який кредит може бути отриманий;
5) у разі кредиту у формі відстроченої плати за певні товари або послуги, - ціну за умови сплати готівковими засобами і суму будь-якого авансового платежу;
6) загальну суму, що виплачується споживачем і суму окремих платежів.
Експерти УКБС вважають, що виклад в одному рекламному оголошенні усіх деталей і особливостей надання споживчої позики неможливий як по економічних, так і чисто з технічних причин. Зокрема, законопроектом покладається на кредитора зобов'язання, які на практиці реалізувати неможливо, - обов'язок надати споживачеві інформацію про вартість послуг третіх осіб (реєстратора, нотаріуса, страховика, оцінювача і так далі). У УКБС відмічають, що введення цієї норми є необгрунтованим, адже банк не може заздалегідь розрахувати точну суму оплати послуг третіх осіб і нести відповідальність за її зміну.
Крім того, повідомлення усіх деталей кредиту в рекламі суперечить самій ідеї реклами. Адже надати повну інформацію, наприклад, півхвилинного рекламного ролика технічно неможливо, а істотне збільшення тривалості або площі реклами зробить її невиправдано дорогою і економічно невигідною.
За інформацією УКБС.
Нагадаємо, в рішенні КСУ об трактовании положення Закону "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" вказано рекомендувати ВР законодавчо врегулювати питання встановлення справедливого розміру неустойки за прострочення виконання позичальниками - фізособами грошових зобов'язань в стосунках споживчого кредитування.
Крім того, ряд інших проектів про споживче кредитування не сподобалися банкам.