У листі від 15.07.2013 р. № 25-110/8432 Нацбанк нагадав, що питання арешту майна врегульовані главою 17 Карного процесуального кодексущо набуло чинності в листопаді 2012 року.
Згідно ст. 170 і 173 КПК слідчий суддя під час досудового розслідування або суд в ході судочинства накладають арешт на майно, у тому числі і гроші у будь-якій валюті у безготівковому виді, про що постанавливается визначення, в якому, зокрема, має бути визначений порядок його виконання.
Порядок відміни арешту майна визначений в ст. 174 КПК і передбачає, що арешт може бути скасований визначенням слідчого судді або суду, постановою прокурора.
При цьому пунктом 9 розділу XI "Перехідні положення" КПК встановлено, що попереджувальні заходи, арешт майна, усунення з посади, застосовані під час дізнання і досудового слідства, примененнные до дня набуття чинності нового КПКпродовжують свою дію до моменту їх зміни, відміни або припинення в порядку, що діяв до набуття чинності нового КПК.
Враховуючи викладене, Нацбанк вказав, що оскільки відповідно до ст. 56 Закону "Про Національний банк України" його нормативно-правові акти не можуть суперечити законам України, до внесення змін до глави 10 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валютібанки при вирішенні питання арешту засобів на рахунках клієнтів, який застосовується в процесі карного виробництва, повинні керуватися главою 17 і пунктом 9 розділу XI "Перехідні положення" КПК.