Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Україні можуть почати пропагувати донорство кісткового мозку

9 липня 2013, 14:53
160
0
Автор:
Реклама

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2555а про внесення змін до Закону "Про трансплантацію органів і інших анатомічних матеріалів людині" відносно діяльності, пов'язаної з трансплантацією кісткового мозку.

У Україні щорічно виконується 50-80 трансплантацій кісткового мозку, тоді як щорічна загальна потреба країни в таких трансплантаціях складає 1530 операцій. Це пов'язано, передусім, з відсутністю конкретного показника (стандарту), якої б дотримувалися відповідні органи держвлади при визначенні об'ємів фінансування вказаної діяльності, потреби в кадрах, устаткуванні.

У Законі пропонується передбачити функціонування Реєстру донорів кісткового мозкуякий створюється і ведеться в порядку, визначеному Мінохоронздоров'я. Зміст Реєстру здійснюється за рахунок засобів держбюджету з дотриманням вимог, необхідних для його акредитації в міжнародній організації донорів кісткового мозку. Відмітимо, такий Реєстр вже створений, проте повноваження Мінохоронздоров'я з цього питання законодавчо не визначені, у зв'язку з чим державне фінансування реєстру не робиться і поповнення донорами здійснюється повільно. Між тим, для акредитації реєстру Всесвітньою асоціацією донорів кісткового мозку він повинен нараховувати не менше 500 донорів (на сьогодні в нім лише 82 донори).

Крім того, Кабміну хочуть доручити:

1) до 1 січня 2015 р. розробити і прийняти державну програму з метою забезпечення роботи установ охорони здоров'я і наукових установ, що здійснюють трансплантацію і аутотрансплантацію кісткового мозку на рівні виконання в Україні:

80 трансплантацій і 120 аутотрансплантацій - до 31 грудня 2016 року;

240 трансплантацій і 360 аутотрансплантацій - до 31 грудня 2018;

600 трансплантацій і 900 аутотрансплантацій - до 31 грудня 2020 року;

2) впродовж 6 місяців з дня набуття чинності закону підготувати і внести на розгляд ВР проект закону по розвитку в Україні донорства кісткового мозку;

3) ввести систему пропаганди донорства кісткового мозку, включаючи проведення роз'яснювальної роботи серед населення про те, що узяття кісткового мозку не створює загрози життя і здоров'ю донора.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини