Наказом від 24.05.2013 р. № 332 Управління державної охорони затвердило Положення про корабельну службу Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим.
Положення визначає основи бойової і повсякденної організації катера, його експлуатацію, ремонт і забезпечення живучості, базування і матеріальне забезпечення.
Завданнями групи катерів Служби проведення охоронних заходів являються:
- забезпечення безпеки осіб, охорона об'єктів, визначених Законом "Про державну охорону органів державної влади і посадовців";
- забезпечення безпеки членів сімей осіб, відносно яких здійснюється державна охорона;
- запобігання протиправним посяганням на осіб і членів їх сімей і території і акваторії, відносно яких здійснюється державна охорона, їх виявлення і припинення.
Для здійснення покладених завдань група катерів уповноважена:
- давати згоду на допуск громадян, плавучих засобів до акваторій, відносно яких здійснюється державна охорона;
- вимагати від громадян, плавучих засобів дотримання режиму, встановленого на акваторіях, відносно яких здійснюється державна охорона;
- затримувати осіб, що незаконно проникли або пытаюющихся проникнути в акваторію, перевіряти у них документи, що засвідчують особу, здійснювати у встановленому законом порядку особистий догляд затриманих і догляд речей, що знаходяться при них, плавучих засобів, на яких вони прибули в район акваторії, і передавати їх іншим правоохоронним органам;
- використовувати плавучі засоби, що належать органам державної влади, підприємствам, установам, організаціям і громадянам (окрім плавучих засобів, що належать дипломатичним представництвам іноземних держав і міжнародним організаціям, а також спеціального призначення), для запобігання карним правопорушенням, переслідування і затримання осіб, підозрюваних в скоєнні карного злочину, доставки осіб, що потребують невідкладної медичної допомоги, до установ охорони здоров'я, а також для прибуття до місця події з наступним відшкодуванням збитків, заподіяних власникам цих плавучих засобів.
Положенням також встановлено, що Державний Прапор України, піднятий на катері, визначає його державну приналежність і є його Бойовим Прапором. Він символізує недоторканість і готовність катера забезпечувати безпеку осіб і охорону об'єктів, відносно яких здійснюється державна охорона на морі. Охорона Державного Прапора України є почесним обов'язком екіпажа катера.