Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Форум юрфірм СНД пройшов в Україні

5 липня 2013, 18:28
670
4
Реклама

26-28 червня в Києві, 28-29 в Одесі пройшов 8-м Форум юридичних фірм СНД (далі - CIS форум), організатором якого виступили RULG - Ukrainian Legal Group. "Під назвою, яка було придумано в 2006 році, - "Local counsel forum" - малося на увазі, що це ми місцеві консультанти (local counsel) для міжнародних фірм. Сьогодні ми усі один одному local counsels. Ми усі працюємо, даємо бізнес, приймаємо бізнес і це процес взаємний"- відмітила співголова форуму Ірина Палиашвили.

Захід зібрав представників юридичного бізнесу країн СНД, які обговорювали актуальні питання діяльності. Зокрема, юристи говорили про застосування IT технологій в роботі юридичної фірми, і цифровий менеджмент її офісу.

Йоган Ламберс член організаційного комітету Форуму, партнер компанії IUSTICA.BE, розповів про те, як юридичні фірми за допомогою нових технологій економлять на витратах. Так, виявляється, що юристи можуть працювати і без власного робочого місця. За допомогою сучасних технологій вони можуть виконувати роботу будинку або в іншому зручному ним місці, а приходити в офіс лише на наради або зустрічі з клієнтами. Такі юрфірми замість традиційного офісу орендують декілька конференц-залів, куди кожен юрист приходить зі своїм ноутбуком, айпадом, бере участь в нарадах, проводить зустрічі. На думку юриста, таким чином витрати на адміністративні витрати фірма може зменшити до 30%.

В той же час деякі юристи цікавилися питанням конфіденційності з переходом повністю на цифрове управління офісом, який виник, зокрема враховуючи повідомлення об прослуховування перших осіб ряду європейських держав.

Також, за словами пана Ламберса, юристи повинні розуміти важливість застосування нових технологій і розглядати проблему прослуховування разом з впровадженням таких технологій. Це не повинно стати перешкодою їх впровадження.

В ході форуму виникло питання: чи готові юрфірми країн СНД до роботи без офісу як такого і поміняти принцип роботи "юрист за столом" на систему роботи в конференц-залах.

По словах И. Палиашвили, в СНД небагато інше уявлення про професійну ієрархію і престиж. Важко уявити, що у юрфірм, у юристів СНД немає свого столу, що керівний партнер зі своїм комп'ютером ходить з одного конференц-залу в іншій і підсаджується до груп юристів.

Ольга Ченцовакерівний партнер юридична фірма Aequitas з м. Алматы (Казахстан), відмітила, що в цьому питанні треба звернути увагу на два моменти: технічну оснащеність і особистий похід до роботи. "Це дуже чудово, коли є високі технології, які вирішують багато проблем. Нещодавно я читала дуже правильну статтю з приводу психології офісу. Коли багато відкритого простору людям незатишно, некомфортно працювати. Мені здається, що наявність власного столу і, умовно кажучи, кухлі з чаєм - це дуже зручно. Але я не закликаю мати багато паперів" - заявила юрист.

В той же час И. Палиашвили відмітила, що зазвичай, коли людина знаходиться в дуже широкому авангарді, відповідно, є і внутрішній опір і нерозуміння навіщо так. На її думку, відповідь криється в тому, що скорочуються витрати на зміст офісу. Друге - усі знання, уся інформація диджитализируются. "Те, що написано на папері у когось, воно не є надбанням усієї фірми, а то, що вирушає в "загальний котел", надбання IT носія, буде надбанням усієї фірми", - вважає И. Палиашвили.

Цікаво, що, за словами керівного партнера юридичної компанії "Пепеляев Груп" Сергія Пепеляевау структурі витрат його фірми оренда приміщення складає 9%. "Для Росії це не дуже багато. Тому питання скорочення витрат на офіс неактуальне. У структурі витрат 50-60 % складають витрати на юристів, оплата праці юристів. Тому для нас актуальніше обговорити питання як менше платити юристові" - заявив С. Пепеляев.

При цьому И. Палиашвили відмітила, що диджитализация не означає, що скорочуються тільки витрати на оренду офісу. Це тягне за собою інші скорочення: витрати на адмінперсонал, канцелярію і т. д.

На форумі також відзначалося, що зараз можна спостерігати жорстку економію в юридичному бізнесі. Приміром, навіть в Швейцарії частина юридичної роботи віддається на аутсорсинг. Багато англійських юрфірм передають частину роботи в Індію, яку роблять дешеві індійські паралигалы. По словах И. Палиашвили, коли міжнародні юридичні фірми наймають бізнес консультантів в Росії, то вони не йдуть в Московські фірми, які дуже дорогі, а звертаються в регіони і купують ці послуги там. Адже законодавство те одно і різниці немає, де робитимуть роботу в Новосибірську, Петербурзі або в Москві, але дешевше робота стоїть в регіоні.

В той же час деякі юристи висловлювали думку, що не треба ідеалізувати формат роботи такого вільного офісу. По ходу того, як розвиватиметься електронний уряд, розвиватиметься електронний документообіг. Але усі погодилися з тим, що на сьогодні, в тих реаліях, в яких ми живемо, велика маса паперової роботи, але все одно від диджитализации нікуди не подінешся.

В той же час Володимир Саенкопартнер ЮФ Sayenko Kharenko, розповів про свій не зовсім позитивний досвід використання прогресивної техніки, зокрема, iPad, на зустрічі з клієнтами. За його словами, коли юрист сидить і під час зустрічі користується цими технічними засобами, клієнт може подумати, що йому не приділяють увагу і не слухають, тому відмовитися надалі співпрацювати з таким юристом. Цей приклад він узяв з власного досвіду, тому тепер на зустріч з клієнтом ходить із звичайним блокнотом, в якому робить записи по ходу зустрічі, хоча йому зручніше використовувати айпад для цих цілей.

Таким чином, представники юрфірм СНД не сказали, що в нашому регіоні готові радикально міняти підходи до роботи юридичної фірми і економити на оренді офісу. Схоже, що юристи обережно йтимуть в ногу з прогресом і поступово освоювати і впроваджувати його новинки.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини