Сьогодні, 3 липня, на засіданні Кабміну був розглянутий законопроект відносно удосконалення державного нагляду (контролю) і визначення сфер господарської діяльності, що підлягають державному нагляду (контролю).
Документом пропонується визначити єдиний перелік органів держнагляду (контролю) і сфер їх наглядуякий нині відсутній. Так, буде прописаний вичерпний перелік видів господарської діяльності, де органи контролю можуть здійснювати перевірки. Вихід за ці рамки буде вже незаконним.
Щоб зменшити навантаження на підприємців, пропонується проводити комплексні планові перевірки суб'єкта господарювання впродовж календарного року спільно з усіма органами контролю, які відповідно до закону можуть їх здійснювати. Плани проведення таких заходів повинні публікуватися на сайтах відомств. У онлайн-доступі також будуть нормативно-правові акти, дотримання яких перевіряється при здійсненні заходів нагляду (контролю). Крім того, буде заборонена перевірка дотримання вимог актів відносно яких не забезпечений вільний і безкоштовний доступ суб'єктам господарювання. На сайтах органів державного нагляду буде розміщена узагальнена інформація про результати перевірок і виявлені типові порушення, роз'яснення відносно змісту відповідних вимог нормативно-правових актів.
Голова Держпідприємництва Михайло Бродський неодноразово звертав увагу на те, що контролюючі органи часто, виключаючи ту або іншу сферу з-під дії Закону, "маніпулюють" необхідністю постійного контролю і важливості проведення "раптових" перевірок. Часто для ініціації позапланової перевірки використовується такий засіб як звернення "підставної" особи, яка використовується юридичними і фізичними особами для тиску на бізнес і усунення конкурентів.
Передбачається, що новий законопроект виключить такі схеми маніпулювання. Тому передбачається виключити як основа для проведення позапланових перевірок звернення юрособ. А в зверненнях фізосіб повинно бути доведено, що порушення підприємця привели до матеріального збитку або порушене гарантоване Конституцією України право на належні, безпечні і здорові умови праці, безпечну для життя і здоров'я довкілля, безпеку продукції, робіт і послуг.
За інформацією Держпідприємництва.