Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Судді скаржаться на втручання в їх роботу правоохоронців

3 липня 2013, 13:27
186
2
Автор:
Реклама

Рада суддів України звернулася відносно незалежності суддів від незаконного втручання з боку правоохоронних органів. Звернення було затверджене рішенням Ради суддів України від 21 червня 2013 р. № 27. Останнім часом набули системного характеру випадки тиску на суддів, у тому числі з боку окремих співробітників правоохоронних органів, і їх втручання в діяльність судів при розгляді справ і вирішенні питань про притягнення до карної відповідальності суддів за дії, пов'язані із здійсненням правосуддявідзначається в зверненні.

Спостерігається тенденція, коли дії вказаних суб'єктів правоохоронної діяльності виходять за межі повноважень, наданих законом, і мають характер зловживання процесуальними правами, який полягає в спробах здійснювати внепроцессуальный контроль за розглядом справ судами і перевірку законності і обгрунтованості судових рішень. Так, поширилися звернення посадовців правоохоронних органів, які не є учасниками судового процесу, відносно витребування або вилучення матеріалів судових справ, надання суддями інформації у конкретних справах, перспективах їх розгляду судом, витребування пояснень суддів відносно мотивів і підстав прийняття ними процесуальних рішень, відомостей, які складають таємницю дорадчої кімнати, обліково-характеризуючих матеріалів після суддів.

Рада суддів України розцінює вказані дії як спроби втручання в правосуддя, тиски на суд і суддів, спроби протиправно використовувати суди для відстоювання інтересів певних груп або осіб непроцесуальним шляхом, за межами процедури оскарження судових рішень.

Частина 5 ст. 47 Закону про судоустрій зобов'язує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також фізичних і юридичних осіб і їх об'єднання шанувати незалежність судді і не зазіхати на неї. Враховуючи це, будь-які незаконні втручання або вплив на суд або суддів є неприпустимими і повинні отримувати належну правову оцінку.

Незважаючи на той факт, що Законом від 5 червня 2012 р. відносно посилення гарантій незалежності суддів обмежено право органів ініціювати розгляд питань про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності або про їх звільнення з посади, останнім часом відзначається ріст кількості карних виробництв відносно суддівзбуджених по заявах громадян, які не згодні з прийнятими по них судових рішень.

Притягнення судді до карної відповідальності є однією з форм контролю за діяльністю носіїв судової влади, завданням якого має бути досягнення балансу між принципами незалежності і недоторканості суддів і їх карною відповідальністю у разі здійснення ними кримінально карного протиправного діяння. Проте, процедура залучення судді до карної відповідальності не може бути використана для тиску на суддю з метою прийняття ним потрібного судового рішення. Незгода учасника судового процесу в справі з прийнятим судовим рішенням не може бути приводом для реєстрації заяви, повідомлення про досконале суддею карне правопорушення.

Рада суддів України закликає Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України і інших посадовців правоохоронних органів вжити негайні заходи по забезпеченню конституційних гарантій незалежності судової влади, а також вирішити питання про відповідність займаним посадам тих посадовців, в діях яких мали місце факти незаконного впливу на суди і суддів.

За інформацією ВСУ.

Нагадаємо, раніше Рада суддів обурювався втручанням депутатів в процедуру обрання суддів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини